banner851

banner614

PANDEMİ GÖZLEMCİLERİ GÖREV BAŞINDA

banner619

Düzce’de Vali Cevdet Atay’ın talimatıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında “Pandemi İş Yeri Gözlemcisi” uygulaması hayata geçirildi. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan uygulamayla kafeterya, restoran ve lokanta çalışanları, artık çalıştıkları işyerlerini gözlemci olarak denetleyecek. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitimden geçirilen iş yeri gözlemcileri sertifikalarını alırken, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay, “Koronavirüsle mücadele sürecine zarar verecek adımları bize haber verecekler. Faydasını göreceğimize inanıyorum.” dedi.

banner846
Düzce 17.09.2020, 14:52 17.09.2020, 16:17
6266
banner844

Koronavirüs salgını ile mücadele çalışmaları ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de artarak devam ediyor. Halk sağlığını korumak için yeni uygulamalarla tedbirlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu kapsamda Düzce’de Vali Cevdet Atay’ın talimatıyla “Pandemi İş Yeri Gözlemcisi” uygulaması hayata geçirildi. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan uygulamayla kafeterya, restoran ve lokanta çalışanları, artık çalıştıkları işyerlerini gözlemci olarak denetleyecek.

Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Düzce’de faaliyet gösteren firmaların denetlenmesi için “Pandemi İş Yeri Gözlemcileri” ekibi oluşturuldu.

Düzce’deki kafeterya, restoran ve lokantalarda görev yapan “Pandemi Gözlemcileri”, artık kendi çalıştıkları işyerlerini denetleyecek. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitimden geçen Pandemi İş Yeri Gözlemcileri’ne sertifikalarını Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz tarafından verildi.

Sertifikalarını alan “Pandemi İş Yeri Gözlemcileri” çalıştıkları işyerlerinde kurallara uymayan müşteri ve personelleri uyaracak. Uyarılara rağmen kurallar ihlal edildiğinde ise, durum Düzce Valiliği’ne bildirilecek.

Düzce Valisi Cevdet Atay: Faydasını göreceğiz

Konu ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Düzce Valisi Cevdet Atay, “Biliyorsunuz Pandemi İşyeri Gözlemcileri sertifikalarını aldı. Onları kısa süreli bir eğitime tabii tuttuk. Buradaki amacımız şuydu; şimdi biz bu iş yerlerini denetliyoruz. Ama denetlemediğimiz zamanda orada sanki bizim bir koordinasyon yetkilimiz gibi, orada iletişime geçeceğimiz birisi olsun. İş yerlerinde ne oluyor, bitiyor haberimiz olsun bu pandemiyle alakalı. Bu sürece zarar verecek adımların atılmasını engelleyecekler, bize haber verecekler. Bizim denetim ekiplerimiz de zamanında oraya müdahale edecek. O tarzda bir şey. İnşallah faydalı olur. Bugün (dün) de başlatıldı. Faydasını göreceğimize inanıyorum.” dedi.

Haber: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (5)
Hsn 10 ay önce
Güldürmeyin insanları
ugur 10 ay önce
dün akşam c.burgerde yemek yerken yeşil yelekli arkadas dikkatimi çekti.birde baktım pandemi işyeri personeli yazıyor. ancaaak arkadasın bırakın denetleme yapması maskesi agzında değil çenesinde duruyor , fırıncıyla maskesiz muhabbet ediyordu.ilk olarak secilen arkadaslara eğitim verelim ki örnek olsunlar
Körpeșler 10 ay önce
Kahvelerde maskesiz oturan çok kişi var , bunları kim denetliyor. Yazsanıza kahveciye ceza almasın kahveye maskesi olmayanı
VATANDAŞ 10 ay önce
sivil ekipler dolaşsın zaten manzarayı görür. resmi ekip ile gezerseniz herkez önlemini alır. gizli kamerayı aıp sivil ekiple önce gezip sonra ceza yazmanız lazım.
Resul İnan 10 ay önce
azcık olsa bi akıl kırıntısı ya maaşlı çalışan maaş aldığı patronu denetleyecek ha azcık akıl AKIIILLLL
18°
kapalı