banner851

banner614

PARA DOLU CÜZDAN SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. toplu taşıma araçlarında bir vatandaşın cüzdanını kaybetmesi üzerine harekete geçen ihbar hattı ekibi, şoföre anında bilgi vererek cüzdanın bulunmasını sağladı. Para dolu cüzdanı teslim alan vatandaş, belediyeye teşekkür etti.

banner619
Düzce 14.09.2021, 10:50
1695
PARA DOLU CÜZDAN SAHİBİNE ULAŞTIRILDI

Şehir merkezine kredi borcunu ödemek için yolcu olarak Çamköy’den otobüse binen Hüseyin Kaçmaz, araçtan indikten sonra cüzdanının olmadığını fark ederek kızını aradı. Kızının Düzce Belediyesi Ulaşım İhbar Hattı olan 0 532 170 76 81 numarayı aramasıyla Operasyon Merkezi anında duruma müdahale ederek cüzdanın bulunmasını sağladı.

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. Operasyon Merkezi’ne gelen ihbar ile harekete geçen ekipler, Çamköy- Pazaryeri hattında son durağa gitmekte olan şoför Haldun Seyis’i önce mesajla ardından da telefon ile arayarak bilgi verdi. Araçta cüzdan düşürüldüğünün haberinin verilmesi üzerine aracı kontrol eden Seyis, kaybolan cüzdanı bularak Operasyon Merkezi’ne götürdü.

Düzce Ulaşım A.Ş. Operasyon Merkezine davet edilen Kaçmaz, sürücüye cüzdanın teyit amacı ile içerisinde nelerin olduğu soruldu. Cüzdanın içerisinde 4 bin 500 TL para olduğunu ehliyet, kimlik ve kredi kartları olduğunu belirtti. Ardından cüzdanını kaybeden Hüseyin Kaçmaz’a cüzdanı teslim edildi.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR ETTİ

Cüzdanı bulan şoför Haldun Seyis, “ Çamköy-Pazaryeri 27 no’lu hatta son durağıma gelirken cihazıma ‘Cüzdan düşmüştür’ diye mesaj geldi. Durağa yaklaşırken otobüs denetimden aradılar. Aracımı park edip cüzdanı buldum. Cüzdanı otobüs denetim müdürümüze teslim ettim” diye konuştu.

Cüzdanı bulunan Hüseyin Kaçmaz ise belediyeye teşekkür ederek, “ Düzce Belediyesi’nde çalışan arkadaşımıza teşekkür ederim. Allah razı olsun cüzdanımızı teslim ettiler. Kızım belediyemizi arayarak cüzdanın düştüğünü söyledi. Cüzdanımda bankaya olan kredi borcum olan 4 bin 500 TL vardı. Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin ” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Yoldaş 1 hafta önce
Haldun kardeşimize de onu yetiştiren anne babaya da teşekkürlerimi sunarım.Bu tarz güzellikleri daha çok duymak görmek istiyoruz.
Halk 1 hafta önce
Insan olmanin gereği bu degilmidir zaten..