banner851

banner614

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN 2021 RAPORU

Düzce Belediyesi’nin görünen yüzlerinden biri olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2021 yılı içerisinde yaptığı çalışmalara dair rapor yayımladı. Rapora göre bir yıl içinde bin 920 ağaç ve 443 bin mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirildi.

Düzce 30.12.2021, 23:00
350
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN 2021 RAPORU

Düzce’nin her mahallesinde her sokağında izi olan birimlerden biri olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2021 yılı içinde yüzlerce ağaç dikti, binlerce çiçekle Düzce’yi bezedi. Şehrin dört bir yanında her parkında 7’den 70’e bütün vatandaşlara hizmet eden çalışmalara imza atan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılı boyunca yapmış olduğu çalışmaları raporlaştırdı.

Düzce’nin çehresinin belediye eliyle güzelleştirilmesine katkısı olan müdürlük şehrin çeşitli bölgelerine bin 920 ağaç dikimi gerçekleştirdi. Düzce genelinde kuruyan içi çürüyen ve tehlike arz eden 288 ağaç vatandaşların can güvenliği nedeniyle kaldırıldı. Ekipler, ayrıca yaklaşık 120 bin çalı dikimi ile refüjleri de güzelleştirerek düzenledi.

443 BİN ÇİÇEK DÜZCE’Yİ SÜSLEDİ

Her mevsime uygun ve dayanıklı çiçekler ile kenti bezeyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklar, refüjler ve yaya kaldırımları olmak üzere birçok noktaya 443 bin mevsimlik çiçek dikti. Müdürlük bu çiçeklerin sadece 14 bini gül dikimi olarak değerlendirdi. 65 bin 950 metrekare toprak tesviyesi de park alanları, kavşak ve refüjlerde kullanıldı.

PARKLAR REVİZE EDİLDİ

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, özellikle çocukların oyun oynayacağı ve yetişkinlerin de nefes alabildiği yerler olan parklarda da tamirat ve revizeler yaptı. Bu çerçevede 12 takım oyun grubunun montajı yapılırken 214 adet oyun grubunun da ekipman tamiri yapıldı. Ayrıca 13 takım fitness aletinin montajı yapıldığı da açıklandı. Vatandaşların park alanlarında rahatça vakit geçirmeleri için 179 adet bank montajı yaparken 84 bankın da tamiratını gerçekleştirdi. Ayrıca bu bölgelere 135 adet çöp kovası da yerleştirildi.

1 YILDA 9 YENİ PARK YAPILDI, 4 PARK REVİZE EDİLDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemsediği çalışmalardan biri olan park yapımlarını da aksatmayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2021 yılı içinde 9 yeni parkı mahallelere kazandırdı. Ekipler ayrıca 4 parkın da revizesini gerçekleştirdi. Öte yandan parklarda çocukların yaralanmaması için 2 bin 486 metrekare kauçuk döşeme yaptı.

İKİ BİN 89 DİLEKÇE ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU

Düzce genelinde 10 milyon 886 bin 157 metrekare çim biçerek Düzce’nin güzelleştirilmesini sağlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2021 yılında 2 bin 89 dilekçeye de cevap verdi. Beyaz Masa, Cimer EBYS üzerinden gelen istek ve talepleri de cevap vererek vatandaşların memnuniyetini sağladı.

banner844
Yorumlar (5)
Ali Yilmaz 3 hafta önce
Hecinlerde terkedilmiş taş ocağı tekrar ormana kazandırılmalıydı ama Ocak Sahibi bu yasal zorunluluğunu yerine getirmedi Düzce belediyesi de çukura çöktü vahşi çöp toplama tesisi kurdu yeni gelen resmileştirdi ve hala kanunen orman olması gereken yerde SU KAYNAKLARI ÜZERİNDE çöp toplanıyor, çete şeklinde talan ediyorsunuz, veba gibisiniz!!!
Bir vatandaş 3 hafta önce
Reis ekonomik savaş ilan etmişken çiçeklere neden o kadar para verdi belediye. Yastık altı dolarlar altınlar paralar ile belediye çiçeğe böceğe reklam yapıyor
81 3 hafta önce
Cumhuriyet Mahallesinde park yok
Cem 3 hafta önce
Ne yapıcan parkı? Maske takmayı öğrensin Düzce halkı önce!
Yeşil 3 hafta önce
Şu çiçek işi çok gereksiz.Boşa her sene çöpe atılan bir para.Ağaç dikmeye devam edin lütfen çiçek yerine.Her sene ölüyor tekrar masraf tekrar ekim gerek yok çiçek seven evinde saksıda yetiştirsin.Bunları düşünün lütfen biraz daha ileri görüşlü sürdürülebilir fikirler üretelim lütfen.
0
kar yağışlı