banner851

banner955

PAZARYERİ DE “NORMALLEŞTİ”

Aziziye Mahallesinde kurulan Perşembe pazarında tezgâhlardaki ucuzluk, Pazar alışverişine çıkan vatandaşları memnun etti. Pazarcı esnafları, yerli ürünlerin tezgâhlara inmesiyle, fiyatların önümüzde ki günlerde daha da ucuzlayacağını belirtti.

Düzce 25.06.2020, 17:09 26.06.2020, 13:09
1587
banner1032

Öncü Haber ekibi, Aziziye Mahallesinde kurulan Perşembe pazarının nabzını tuttu. Pazaryerinde tezgâhlardaki ürünlerin fiyatlarının düşük olduğu görülürken, bu durumdan hem satıcı, hem de vatandaşlar memnun oldu.

Geçtiğimiz haftalara göre Pazar fiyatlarının bu hafta daha ucuz olduğunu belirten vatandaşlar, fiyatların daha da düşmesini beklediklerini söylediler.

“Marketlerden daha ucuz olduğu için pazaryerini tercih ediyoruz”

Marketlerdeki fiyatları yüksek buldukları için, pazaryerlerini tercih ettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Bu hafta fiyatları çok uygun bulduk. Daha da düşmesini istiyor. Marketlerde her şey ateş pahası olduğu için Pazaryerlerinden alışveriş yapmayı tercih ediyoruz. Pazaryerleri bizim bütçemize göre daha uyguna geliyor” dediler.

“Geçen haftalara göre çok uygun buldum”

Geçtiğimiz haftalara göre bu hafta pazaryerindeki fiyatları çok uygun bulduğunu ifade eden vatandaşlar, “Her zaman alışverişimi pazaryerinden yapıyorum. Çok uyguna geliyor. Ama bu hafta diğer haftalara göre fiyatları daha da uygun buldum” diye konuştu.

“Bursa’dan geldim fiyatları normal buldum”

Bursa’dan Düzce’ye misafir olarak geldiğini kaydeden bir vatandaşta Düzce’de ki pazaryeri fiyatlarını uygun bulduğunu ifade ederek, “Bursa daha ucuz ama, Düzce’de ki fiyatları da uygun buldum. Özellikle meyve fiyatları, Bursa’da Düzce’den daha ucuz” şeklinde konuştu.

“Yerli ürünler çıkınca fiyatlar daha da düşecek”

Pazaryeri esnafları ise, tezgâhlardaki düşüşün devam edeceğini belirttiler. Kendilerinin de, vatandaşların da yerli ürünlerin çıkmasını beklediklerini söyleyen esnaflar, “Biz halkımıza ucuz ürün yedirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu hafta tezgâhlardaki fiyatlar, geçtiğimiz haftalara göre düşük. Önümüzdeki haftalarda yerli ürünler tezgâhlara inecek. Yerli ürünler tezgâha inince de fiyatlarda düşüşler yaşanacak” açıklamalarında bulundular.

banner844
Yorumlar (4)
Normalmi 2 yıl önce
Pazarcı esnafının biri bile maskeyi ya doğru takmıyor yada hiç takmıyor
neresi normal açıklayın 2 yıl önce
neresi normalleşmek ya, yarın cumartesi Gölyakanın pazarı var gelin bakalım normal mi A normal mi görelim. Kim diyorsa normal diye gelsin pazarda açıklasın.
cemo 2 yıl önce
yerli pazari Türkiyenin en pahali pazari bence,
Müşteri 2 yıl önce
İlk defa düzgün bir haber yapmışlar hayret ettim
20
az bulutlu