banner851

banner614

PEYGAMBER ÇİÇEĞİ GÖRÜLEN YOLDA ÇALIŞMALAR KOORDİNELİ YÜRÜTÜLÜYOR

banner619

Düzce’nin önemli turizm noktalarından birisi olan Güzeldere Şelalesi’ne giden yolda Düzce İl Özel İdaresi ekiplerince yol açma çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar esnasında sadece Düzce’de görülen Düzce Peygamber Çiçeği görülünce çalışmalar çiçeğe zarar gelmemesi için kordineli yürütülmeye başlandı.

banner846
Düzce 13.05.2020, 13:30 13.05.2020, 21:26
6886
PEYGAMBER ÇİÇEĞİ GÖRÜLEN YOLDA ÇALIŞMALAR KOORDİNELİ YÜRÜTÜLÜYOR
banner844

  Düzce İl Özel idaresi ekiplerince il genelinde asfalt çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Düzce’nin önemli turizm noktalarından birisi olan Güzeldere Şelalesi’ne alternatif yol olarak bilinen toptepe yolunda ekipler tarafından yol genişletme ve asfalt çalışması başlatıldı.

Yapılan çalışmalar esnasında Düzce’ye özgü ve sadece Düzce’de görülen Düzce Peygamber Çiçeği’nin üreme noktasında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri bölgede asfalt çalışmalarını durdurdu.

Çalışmaların durdurulmasının ardından Vali Dr. Zülkif Dağlı, sadece Düzce’de görülen ve endemik tür olan Peygamber Çiçeği’nin bölgesinde genişletme ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Ekiplerin bölgede koordineli bir şekilde çalışma yapması ve Düzce’ye ait endemik tür olan Düzce Peygamber Çiçeği’ne zarar gelmemesi için hassas davranılmasını istedi. 

Yorumlar (7)
hamza 1 yıl önce
Cicege zarar vermemek guzel birsey ama adi peygamber diye zarar vememek bunun icinde cennete gidecegini zannetmek baska bir ilde yasayamam varol MEMLEKETIM DUZCE
Femi Çelebi 1 yıl önce
Doğma büyüme Düzceliyim,TopTepe benim semtim. Böyle çiçeğin varlığıını yen duydum.Neden diğer illerde yetişmez ve DÜZCEYE Özgü olsun.Açıklaması vardır elbet.bilenler izah etsinler Lütfen.
Halil doğancı 1 yıl önce
Düxce yığılca yolu neden yapılmaya başlamadı halen
Şu an Ne Önemli Konu 1 yıl önce
O çiçekten her dağ ve tepelerde dolu zaten, gündem bunu şimdi, fabrikalarda virüs yayıldı siz onun çaresini bulun, o çiçekler zaten orada duruyor
Devlet 1 yıl önce
Yığılca artık açılsında fındığımıza bağımıza bahçemize bakalım
Bekir can 1 yıl önce
MaşAllah sayın vali bey ve yanındakiler bayram kıyafetlerini giymişler. Dağa teftişe gitmişler.
CAN.D 1 yıl önce
YOLU YAPIN BITSIN MAHNA ARAMAYANIN CICEGI TOPRAKLA ALIN YERINI DEGISDIRIN
22°
parçalı bulutlu