banner851

banner614

PROJE TAMAMLANANA KADAR TANKERLER VE İTFAİYE ARAÇLARI SU TAŞIYACAK

banner619

Düzce Merkez’de son dönemde artan su kesilmesi şikayetleri sonrasında Düzce Belediyesi harekete geçti. Durmaksızın sürdürülen çalışmalar sonucunda Beyköy’de 700 metrelik geçici bir boru hattı ve su pompası inşaasında sona yaklaşıldı. 3-4 günde bitecek olan inşaa çalışması süresince su sorununu hafifletmek için de birçok belediyeden tahsis edilen itfaiye ve su tankeri araçlarıyla Düzce Belediyesi Su Arıtma Tesisleri’ne yakın bir nokta bulunan dereden su taşınıyor.

banner846
Düzce 08.08.2020, 20:26 09.08.2020, 14:10
4213
banner844

Düzcelileri canından bezdiren susuzluk sorunu artık had safhaya ulaştı. Düzceliler susuzluk nedeniyle isyan ederken Düzce Belediyesi sorunun çözümü için kolları sıvadı.  Beyköy’de 700 metrelik geçici bir boru hattı ve su pompası inşaası 3-4 gün içinde bitirilecek.

Proje sayesinde arıtma tesislerine ilave su pompalanması sağlanacak. Öte yandan bu süreçte su problemini hafifletmek amacıyla Düzce Belediyesi ile Beyköy, Boğaziçi, Akçakoca ve Gölyaka belediyelerinden istenen su tankeri ve itfaiye araçlarıyla su taşımaya başladı.

Beyköy Beldesi Beytepe Mahallesi sınırları içinde bulunan su arıtma tesislerine yaklaşık bir kilometre uzaklıkta olan Değirmenbaşı Mahallesi’ndeki dereden boru yardımıyla araçlara doldurulan su arıtma tesislerine getirilerek temizlenmek üzere havuzlara boşaltılıyor.

Havuzlarda temizlenen sular da Düzce’deki evlere pompalanıyor.

SU TAKVİYESİ 24 SAAT DEVAM EDİYOR

Çalışmaların devam ettiği süre boyunca 24 saat çalışma esasına göre itfaiye ve tankerlerin Düzce Belediyesi Su Arıtma Tesislerine su takviyesinin devam edeceği öğrenildi. Ekiplerin çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

KALICI ÇÖZÜM İÇİN NACİ AĞBAL İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Geçici çözüm için kolları sıvayan belediye bir yandan da kalıcı çözüm için çalışıyor. Düzce’deki su sorununun kalıcı bir çözüme kavuşturulması için Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonucunda DSİ yatırım programı kapsamında Düzce içme suyu projesi için 100 milyon liralık destek alınacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (23)
aa 11 ay önce
arabada ayrı banyo havlusu arkadaşın evinde ayrı banyo havlusu dedemde ayrı banyo havlusu bıraktım sürekli başka evlerde banyo yapıyorum bu rezilliği çektirenlere daha diyecek bir lafım yok 2 aydır rezil olduk evimizde
Onur 11 ay önce
Sizler oy atmaya devam edin, bizler de susuzluğa.
Hamidiyeli 11 ay önce
Reis doksanlı yillara gerimi dönelim diyordu,düzeyi yönetenler bunu başardı,eski istanbul gibi olduk sayenizde
Şampiyon 11 ay önce
Geçici çözümlerle günü kurtarmaya çalışan Akp Li Başkan ve geçmiş başkanlar Düzce mize kesinlikle yakışmıyorsunuz.
Ey. 11 ay önce
Sağır dilsiz.
Ey. 11 ay önce
Denizden su taşıyın iyi gelir
ogretmen 11 ay önce
zahmet etmişler kollari sıvamışlarsa. 2 aydir susuz yaşıyoruz biz. ne çocuğumuzu yıkayabiliyoruz ne çamaşır bulaşık doğru düzgün. gece 3 de geliyor su sabah 9 da gidiyor. sabahin köründe cocuklari uyandırıp banyo yaptırıyoruz. 2020 duzce merkezde oturuyoruz.
Dzc 11 ay önce
100 milyonluk destek mi? Belediyenin borcunu öder bu para. Her telefon açana böyle para verseler devlette para kalmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı az bulutlu