banner614

PROJESİ TAMAM, SIRA UYGULAMADA

banner619

Kervan Kavşağı’ndaki trafik keşmekeşini büyük ölçüde rahatlatacak olan ‘Kervan Kavşağı İyileştirme Projesi’nde sona gelindi. Ramazan Bayramının ardından başlanacak olan çalışmalarla yeni cepler ve akıllı sinyalizasyon sistemi, kavşaktaki trafik yükünü alacak. Sürücüler zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacak.

banner846
Düzce 26.04.2021, 13:45 27.04.2021, 16:53
2287
banner844

Düzce'de trafiğin çileye dönüştüğü ve yükün en yoğun olduğu noktalardan biri olan Kervan Kavşağı'nda iyileştirme projesi hayata geçiyor.

TEM ve D-100 Bağlantı Yolu, Bahçeşehir, Otogar, Kültür Merkezi, Adliye, İl Emniyet Müdürlüğü gibi noktaların geçiş güzergâhının kesiştiği kavşak için en uygun proje belirlendi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü projeyi uygulamak için son hazırlıkların yapıldığının müjdesini verdi.

"BÖLMÜYOR BİRLEŞTİRİYORUZ"

Başkan Özlü, Kervan kavşağı bölgesinde ilk olarak viyadük yapma taraftarı olduklarını ancak bölgenin fiziki olarak viyadük yapmaya yeterli olmadığının belirlendiğini ifade ederek, “Alan, karayollarının şartlarını karşılamıyordu. Karayolları tarafından önerilen kavşak iki mahalleyi bölecek ve mevcut halinden daha kullanışsız olacaktı. Karayolları ile anlaşma sağlayamayınca biz de Düzce Belediyesi olarak kavşak bölgesini devralmak için harekete geçtik” dedi.

"İNCE ELEDİK SIK DOKUDUK"

Devralma çalışmaları öncesinde bölgeyle ilgili alternatif projelerin de paydaşlarla değerlendirildiğini söyleyen Özlü en uygun projede mutabık kalındığını söyledi. Bir dizi toplantının ardından iyileştirme projesi yapılmasına karar verildiğini anlatan Başkan Özlü, "Hem bölge hem de tüm şehir açısından en iyisi, en sağlıklısı, en hızlısı ne ise onu yapalım istedik. Muhtarlarımızın da onaylamasıyla birlikte Ulaşım Master Planı içerisinde yer alan kavşakta, mevcut durumun iyileştirilmesinde karar kılındı. Uzman ekiplerimiz kavşakta araç sayımlarını gerçekleştirerek mevcut hali ve projenin ardından öngörülen analizleri raporladı. Çıkan rapora göre kavşağı kullanan sürücülerimiz yakıttan ve zamandan tasarruf edecek, ayrıca araçlar daha az egzoz salınımı yaparak çevreye daha az zarar verecek” diye konuştu.

Trafiği rahatlatması ve zaman ile yakıttan tasarruf sağlanması hedeflenen projenin yapım tarihini de paylaşan Özlü, “Projemizin yapımını Ramazan Bayramının hemen ardından başlatıp kısa süre içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (20)
kamil 2 ay önce
boluya gidip bi baksınlar kaçtane trafik ışıgı var
Camikebirli 2 ay önce
Düzce belediye başkanı neden oraya ısrarla viyadük yapmak istemiyor.Çok net oranın tek çıkar yolu VİYADÜK otoban çıkışı orası eyy ey
Kazım Karabekir 2 ay önce
Size o kavşak için mükemmel taktik veririm de ilk önce araç sürüceleri saygıyı öğrenmesi lazım
Fedai KORKMAZ 2 ay önce
Sayın yetkililer bu proje olmaktan çıkmış ta, yap boza dönmüş. O kavşalrın o trafiği kaldırmayacağını ben bir köylü kafasıyla bilirken, bu iş için eğitim ve öğrenim görmüş yetkililer neredeydiler. Yazık değilmi, birilerine rant sağlamak için bukadar saçmalık. En azından otoban gişelerini biraz dışa yapamazmıydınız.yada öneremezmiydiniz. Şimdi çözüm ararsınız.
Emre 2 ay önce
Eski haliyle bir fark yokki sadece aynı projeleri modernleştiriyorsunuz
Sosyalci 2 ay önce
Tam kapanmada yapın bitirin arkadaş. Hazır trafik de olmaz. Kimse madur olmadan çözün bu işi.
Kapa komple 2 ay önce
Yolu, yan yolları kapatarak çözüm buldular. Mahvettiler. Alkışlandılar. Komple dört yolu kapasalar yine alkışlanırlar. Bakanım bakanım
Ben 2 ay önce
Sen konutlardan gelen butun minubusleri cobana cek orayi keşmekes yap..Ordan al öbur tarafi kesmekes yap..Kervana Viyadük şart...Saatte bir hst.neye otobus geciyor mimarsinandan..Hic degilse orayi Kervana cıkıs vap..Manyak manyak yol yaptilar.ihale size kaldi..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık