banner851

banner614

‘RANDEVU ÜCRETİ' TUZAĞINA DÜŞMEYİN

banner619

Düzce merkeze bağlı Akçakoca Caddesi üzerinde hizmet veren TÜVTÜRK, son günlerde yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla, ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep eden kişilere karşı vatandaşları uyardı.

banner846
Düzce 23.09.2020, 12:30 23.09.2020, 17:04
3544
banner844

Düzce’de araç muayenesi için sıra alacak vatandaşlar bu habere dikkat! TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğinin gözlemlendiği bildirildi.

Açıklamada, araç muayene hizmeti randevularının, "www.tuvturk.com.tr" internet sitesinden, "0 850 222 88 88" numaralı çağrı merkezinden ve e-devlet üzerinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği aktarıldı.

TÜVTÜRK’ün bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağı veya iş birliğinin bulunmadığı belirtilen açıklamada, "Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz." ifadesine yer verildi.

Açıklamada ayrıca TÜVTÜRK’ün Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olduğu anımsatılarak, "Kurumumuzun ismini kullanarak vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir." denildi. (AA)

Yorumlar (4)
Kasap 10 ay önce
Zaten biz milletin kanını emmiyiz başkasına gerek yok diyosunuz yani
Realist 10 ay önce
Hakkım haram olsun ne yapılıyor ki her yıl zamlanan bir ücret alınıyor anlamadık gitti.
Bosver 10 ay önce
Bende bu tuzaga dustum daha sonra cokertmisler bu ceteyi ifadeye cagirdilar sikayetcimisin diye.. dedim Allahindan bulsunlar
Tmr 10 ay önce
Siz kendiniz tuzaksiniz zaten.aldiginiz paraya bakın siz once...
18°
parçalı bulutlu