banner851

banner614

RİSK ÇOK, DENETİM YOK!

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle pazaryerleri için alınan kurallara Düzce’de bazı pazarcıların uymadığı görüldü. Perşembe günü Aziziye Mahallesi’nde kurulan pazarda bazı satıcıların eldivensiz ve maskesiz satış yaptığı gözlemlendi.

banner846
Düzce 09.04.2020, 16:52 09.04.2020, 17:18
6416
banner844

Türkiye'de birçok ticari kuruluş Yeni Tip (Covid-19) salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verdi ancak temel ihtiyaç ürünlerinin satıldığı marketler ve pazar yerleri faaliyetlerini sürdürüyor. Düzceliler bugün de Perşembe günleri Aziziye Mahallesi’nde kurulan pazara akın etti.

Köylülerin belli bir bölümünde taze ürünler getirerek sattığı pazaryerinde birçok esnaf salgın nedeniyle alınan tüm önlemlere uyarken, bazı esnafların eldivensiz ve maskesiz satış yaptığı görüldü.

Bilindiği gibi koronavirüsün bulaşma riski nedeniyle kalabalık ortamlardan uzak durulması önem taşıyor. Düzceliler’in pazara gitme alışkanlığından vazgeçememesi önlemlerin sıkı şekilde alınmasını gerektirirken, maske ve eldivensiz satış yapılması kurallara uyulmadığına son örnek oldu.

Pazaryerinde esnaf ve vatandaşa yönelik hiçbir denetimin yapılmaması da kafalarda soru işareti bıraktı.

Yorumlar (7)
VATANDAŞ 1 yıl önce
ÇÜRÜK ÇARIĞI DA DOLDURDULAR VİRÜS AYAĞINA
Ayşe 1 yıl önce
Evet bende 1 ay sonra bu gun gittim ve grrcekten hicbir tedbir yok vatandaslari uyaran zabita yok mesafe kurali yok elle secmek serbest bence de pazarlar ya lkapatilmali yada denetimler artirilmali
ENGİN 1 yıl önce
Gerekli mercileri arıyoruz, ilgilenen yok
Yerli 1 yıl önce
Eldiven kesinlikle daha kötü. Tüm pisliği yayiyor. Dezenfektan ve maske zorunlu olacak o kadar
Vatandaş ahmet 1 yıl önce
Pazar yerinde denetim yok Zabıta yok kurallara uyan yok valimizin bu pazarı hemen kapatması lazım yoksa çok riskli şu ortamda
Nurşen özturk 1 yıl önce
Bugun pazarda ne zabıta nede bir polis saşirdim
Serdar 1 yıl önce
Cumartesi pazarında yufkacıyı sordum. Unlu mamül satışı yasaklandı dediler, arkamı döndüm 3 tane simitçi var. Bunlar ne dedim, zabıta kovalıyor az sonra tekrar geliyorlar dedi. Buyur burdan yak.
25°
parçalı bulutlu