banner851

banner614

"RİSK DEVAM EDİYOR"

banner619

Düzce'de koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan ve uzun süre sonra dün gerekli tedbirler alınarak tekrar açılan AVM'lere vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Bu noktada bakandan önemli bir tespit ve uyarı geldi. Sağlık Bakanı Koca, "AVM önlerinde uzun kuyruklar, yığılmalar oluştu. Sosyal mesafe kuralına çoğunlukla uyulmadı. Tedbirler tam olmalı. Risk devam ediyor." uyarısında bulundu.

banner846
Düzce 12.05.2020, 11:33
420
"RİSK DEVAM EDİYOR"
banner844

Uzun süredir evde oldukları için sıkılan ve AVM'lerin açılması ile birlikte soluğu mağazalarda alan Düzceliler'e "tedbirlere uyun" çağrısı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün AVM önlerinde uzun kuyruklar oluştuğunu, sosyal mesafe kuralına çoğunlukla uyulmadığını belirtti.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Çok yakınlık normalden tez ayrılık getirir." notu ile AVM önünde içeri girmek için bekleyenlerin görüntülendiği bir fotoğrafa yer verdi.

AVM önlerinde uzun kuyruklar ve yığılmalar oluştuğunu vurgulayan Koca, "Sosyal mesafe kuralına çoğunlukla uyulmadı. Maske takmayanlara bile rastlandı. Ne maske ne sosyal mesafe tek başına koruyucu değil. Tedbirler tam olmalı. Risk devam ediyor. Mecbur değilsek evde kalalım." uyarısında bulundu.

Yorumlar (0)
13°
az bulutlu