banner851

banner955

SAATLERCE BAŞINDAN AYRILMADILAR…

Düzce'de kaldırımda titreyerek yatan köpeğin zehirlendiğini düşünen vatandaşlar, sokak köpeğini kurtarmak için saatlerce çaba harcadı. Vatandaşlar, sokak köpeğinin yediklerini çıkartması için kırdıkları yumurtayı yedirmeye, ayran içirmeye çalıştılar. Köpek için seferber olan vatandaşlar, insanlık ölmemiş dedirtti.

Düzce 04.12.2021, 12:46 04.12.2021, 18:28
1695

Düzce Merkez’e bağlı Cedidiye Mahallesi Eski Bolu Caddesi üzerinde akşam saatlerinde kaldırımda titreyerek yatan sokak köpeğini gören vatandaşlar hemen harekete geçti.

Köpeğin zehirlendiğini düşünen vatandaşlar, Belediye Veteriner İşleri ekiplerine haber vererek ekipleri beklemeye başladı. Bu sırada köpeğin yüzünü su ile yıkayan vatandaşlar midesine de masaj yaparak yediklerini çıkarttırmaya çalıştı.

Sokak köpeğinin durumu ciddileşince marketten aldıkları çiğ yumurtayı köpeğe yedirmeye uğraşan vatandaşlar, bir türlü köpeğin ağzını açmayı başaramadılar. Ardından ayran içirme girişiminde bulunan vatandaşlar bunda da başarılı olamadı.

Sokak köpeğinin yediklerinden zehirlenmiş olabileceğini düşünen vatandaşlar, bir süre uğraştıktan sonra olay yerine gelen Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak köpeğini alarak tedavisinin yapılması için Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Evine götürdü.

Burada tedavi altına alınan sokak köpeğine serum bağlandığı ve gençlik hastalığına yakalandığı öğrenildi. Vatandaşların sokak köpeğini iyileştirmek için uzun süren çabalaması ise insanlık ölmemiş dedirtti.

İHA

Yorumlar (4)
aitor 13 ay önce
Esentepe cad. kulubede bakılan ve aşıları yapılmış hiç kimseye zarar vermeyen 8 yavru köpek zihinsel engelli o yavruları sopa ile döven birinin belediye başkanını araması sonucu Cuma günü ölüm kampına alındı. Bu mu insanlık?
aitor 13 ay önce
her gün yazacağım siz yayınlamaktan kaçsanız bile
aitor 13 ay önce
Esentepe mah sinde kulubede bakılan, aşıları tamam ve kimseye zararı olmayan 8 yavru; onları sopa ile döven zihinsel engelli insan kılığındaki birisinin belediye başkanını araması ile barınağa yani ölüm evine kapatıldı. bu mu insanlık?
Gökhan Serdar 13 ay önce
benim de komşu canım gibi baktığım kedi yavrularını zehirlemiş. savcılığa verdim. hayvan haklarına söyledim. eceli gelmiş demek benim baktığım kedileri zehirliyor. yaşatmam.
Yeni Sayımız