banner851

banner614

SAATTE BİN KİLOGRAM KAPASİTEYE SAHİP

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, geçtiğimiz şubat ayında yapımına başlanan ve 2 buçuk ayda tamamlanan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Dev tesisle artık tıbbi atıkların Sakarya’ya gönderilmek zorunda kalınmadığını kaydeden Başkan Özlü, saatte bin kilogram atık işlenecek olan 6 Milyon TL’lik yatırımın Düzce ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

banner619
Düzce 09.06.2021, 14:50 09.06.2021, 16:04
581

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Temiz Şehir Düzce’ sloganıyla başlattığı çalışmalar doğrultusunda kentin havasından suyuna, alt yapısından üst yapısına kadar birçok projeyi hayata geçirmeye devam ediyor.

Kronik sorunları bertaraf etmek için dev tesisleri Düzce’ye kazandırmak i,çin çalışmalarını sürdüren Başkan Özlü’nün talimatları doğrultusunda geçtiğimiz şubat ayı içerisinde yapımına başlanan ve 2 buçuk ayda tamamlanan Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi geçtiğimiz ay faaliyetlerine başladı.

Tıbbi Atıklar Yönetmeliği kapsamında hastane ve sağlık kuruluşları başta olmak üzere tıbbi malzeme kullanımı gerçekleşen tüm kurum ve kuruluşlardan toplanan tıbbi atıkların steril hale getirileceği tesis saatte bin kilogram atık işleme kapasitesine sahip olduğu öğrenildi.

Çamköy’de bulunan dev tesisi ziyaret eden Başkan Dr. Faruk Özlü, “Düzce’de yıllardır süregelen çöp sorununu Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisini kurarak ortadan kaldırmıştık. Bu yılın şubat ayında başladığımız Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisini tamamlayarak faaliyete geçirdik. Bu tesisi Düzce’deki tıbbi atıkların işlenmesi tesisidir.” dedi.

20 YIL ÖZEL SEKTÖR İŞLETECEK

Tesisten önce tıbbi atıkların Sakarya’ya gönderilmek zorunda kalındığını belirten Başkan Özlü, “Tesis kurulmadan önce tıbbi atıklarımız Sakarya’ya gönderiliyordu. Bu tesis ile birlikte artık Düzce’nin başka bir ile tıbbi atık göndermesine gerek kalmadı. Tesisin toplam maliyeti yaklaşık 6 milyon TL’dir. 20 yıllık bir işletme hakkı verdik. Açık bir ihaleydi, bu ihale sonucunda en iyi teklifi veren firma yüzde 22’lik kar payını Düzce Belediyesi’ne verecek. Düzce’mize hayırlı olsun.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (5)
Kazım Karabekir 4 ay önce
Bakan bey’di ayrıca öncü çalışanları dev tesis görmemiş
Gerçekler 4 ay önce
Resul inan sen ne ayaksın..ibb nin ağaç işini iyi parti düzce halletmiş diye algı yapıyorsun.iiyi ağaç satarsınız artık ekoya fahiş fiyata.ittifak olunca rant olmuyor dimi.Burada kendi ilinin yaptigi hizmeti eleştiririyorsun.Yazık
Resul İnan 4 ay önce
hizmet değil bu ticari faaliyet il içinde aklınıza ne kadar fabrika sağlık tesisi geliyorsa bu firma naylon atık kutusu bırakıp fatura kesti, her atıktan da para alacak zaten, işleyip ondan da gelir elde edecek bakan beye de kazancının 5 de 1 ini verecek pay olarak
Resul İnan 4 ay önce
Ankara Çankaya da merkezi gözüken telefonlara bile cevap vermeyen MCY orman Ürünleri peyzaj temizlik inşaat nakliyat adında bir firmaya vermişler %22 payla ihaleyi adam kurmuş tesisini bakan bey neyle övünüyor anlamadım.
Resul İnan 4 ay önce
Sakarya ya göndermek zorunda kalmıyorduk, bir önce ihaleyi alan firma Era Çevre Sakarya firmasıydı, araçları ile gelip atığı toplayıp gidiyordu, atığın ilde kaldığına sevinmek de neyin nesidir