banner851

banner614

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hafta sonu yurda sağanak yağış giriş yapacak. Bugün yer yer kendisini göstermesi beklenen yağışlar, cumartesi Düzce ve çevrelerinde etkili olacak.

banner619
Düzce 28.05.2021, 13:30 28.05.2021, 18:02
2025

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu verilerine göre, cuma günü Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik meydana gelmeyecek olsa da, yağışlar yurdun büyük bir kısmını etkileyecek. Düzce’de cumartesi günü beklenen sağanak yağış pazar günü etkisini kaybedecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Düzce ve çevresi bugün parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde ise sağanak yağış etkili olacak. Bugün hava sıcaklıklarının gündüz saatlerinde 24 – 26 derece civarında seyretmesi beklenirken, yarın etkili olması tahmin edilen sağanak yağış ile birlikte 18 dereceye kadar düşmesi öngörülüyor.

Önümüzdeki hafta boyunca ise Düzce ve çevresinde yerel sağanak yağışların görülmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, Düzce ve çevresinde etkili olması beklenen sağanak yağışla birlikte, ani su taşkınları, yıldırım düşmesi ve trafikte yaşanacak olumsuzluklar ile ilgili vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)