banner851

banner955

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İYİ HABER BEKLİYOR…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla sağlıkçılara ulaşım hakkı yılsonuna kadar uzatıldı. 1 Temmuz’dan bu yana sağlıkçılardan toplu taşıma kullanımında ücret alan Düzce Belediyesi’nden bu kararın ardından henüz yeni bir karar çıkmadı. Düzce’deki sağlık çalışanları belediyeden gelecek iyi haberi bekliyor.

Düzce 04.11.2021, 15:30 04.11.2021, 17:15
2954

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde en ön safta mücadele eden doktorundan hemşiresine, asistanından hasta bakıcısına kadar sağlık çalışanlarının önemi ve kutsal görevleri bir kez daha anlaşıldı. Bu süreçte sağlık kahramanlarının yaşamlarını kolaylaştırmak için başta belediyeler olmak üzere pek çok kurum ve kuruluş tarafından birçok adım atıldı.

Belediye 1 Temmuz’dan bu yana sağlık çalışanlarından ücret alıyor

Düzce Belediyesi de sağlıkçıların yaşamlarını bir nebze kolaylaştırmak adına ücretsiz toplu taşıma hakkı tanıyarak bunu da belediye meclis toplantılarında belirli aralıklarla uzattı. 1 Temmuz’da başlayan tam normalleşmeyle birlikte birçok belediyede bu uygulamaya devam edilirken Düzce’de son verildi ve sağlık çalışanlarının uğurböceklerine binişi ücretli hale getirildi.

Erdoğan’ın imzasıyla yılsonuna kadar ücretsiz ulaşım hakkı

Öte yandan geçtiğimiz 28 Ekim günü Cumhurbaşkanı Kararı’yla sağlık çalışanlarına 31 Aralık'a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personele, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşlarca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinde bu hak tanındı.

Belediyeden 1 haftadır adım yok

Kararın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Düzce Belediyesi’nden konuyla ilgili herhangi bir adım atılmadı. Sağlık çalışanlarından toplu taşıma araçlarını kullanmaları durumunda ücret talep edilmeye devam edildiği öğrenildi. Öte yandan Düzce Belediye Meclisi’nin 1 Kasım’daki oturumunda söz konusu karar ne iktidar ne de muhalefet partilerin üyeleri tarafından gündeme getirilmedi.

Sağlıkçı ücretsiz ulaşım istiyor

0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan sağlık çalışanları, 1 Temmuz’dan bu yana otobüse ücretli bindiklerini belirterek Cumhurbaşkanlığı Kararı ışığında Düzce Belediyesi’nden yılsonuna kadar ücretsiz ulaşım haklarını talep etti.

AK Parti Grubu’nda görüşülecek

Öte yandan edinilen bilgilere göre konu Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grubu toplantısında gündeme gelecek. Toplantının ardından sağlık çalışanlarına ücretsiz toplu taşıma hakkı için teklif hazırlanması ve aralık ayı oturumunda görüşülmek üzere meclis başkanlığına sunulması bekleniyor.

Salgınla mücadelede vaka yoğunluğunun devam ettiği Düzce’de son dönemde yükleri yeniden artan sağlık çalışanları ise şimdi belediyeden gelecek iyi bir haberi bekliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Sağlıkçı 1 yıl önce
İstanbul,Ankara bile Cumhur başkanının talimatına uyuyor düzce ak parti kalesi uyan yok Erdoğan'ı bitirmek için her şeyi yaptınız düzce kamu kurumları
Kris 1 yıl önce
Belediye sıcak bakmıyor, sağlık çalışanı bindi otobüse ve bu durumdan bahsetti. Şoförün haberi yok,belediyeyi aradı onlarda onay vermeyince, sağlık çalışanı paşa paşa ücretli olarak bindi. İşlerine gelmiyor, bedava 100 metre gitmezler.
Düzceli.. 1 yıl önce
İnsanları karşılıklı oturup çay içip sohbet edeceği köşeler var mı.. Üç beş masalık büfeleri saymaz sak.. Bir kültür erozyonu yaratılmak mı isteniyor.
The sakal 1 yıl önce
Kurum kendi personeli
Cash81 1 yıl önce
Belediyenin derdi hizmet değil milleti söğüşlemek
Yeni Sayımız