banner851

banner955

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KAPSAMLI EĞİTİM

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ildeki kamu ve özel sağlık kuruluşlarında görevli toplam 21 personele "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) Uygulayıcı Eğitimi" gerçekleştirildi. Eğitimin amacı hakkında açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce’deki tüm hastanelerin, afetlere ilişkin önlem almalarını ve ilk 72 saat boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın kendi kendine yeterli olmalarını sağlamanın hedeflendiğini aktardı.

Düzce 08.11.2022, 13:00 08.11.2022, 11:33
311
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KAPSAMLI EĞİTİM

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda kamu ve özel sektöre yönelik eğitimler devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda kamu ve özel hastanelerde görevli personellere yönelik düzenlenen uygulayıcı eğitimde; Türkiye Afet Yönetimi ve Sağlık Hizmetleri, Hastanelerde Afet Risklerinin Azaltılması, Afet ve Acil Durumlarda Müdahale Yönetimi, Olay Bildirimi ve Acil Müdahale Planı’nın Aktivasyonu, Tıbbi Kapasite ve Lojistik Malzemelerin Yönetimi, Psikososyal Destek Faaliyetleri, Afet ve Acil Durum Sonrası İyileştirme/Rehabilitasyon Çalışmaları gibi konular anlatılırken, bilgilendirmelerin ardından masa başı uygulamaları yapıldı.

25-27 Ekim 2022 tarihleri arasında üç gün süren uygulayıcı eğitime Düzce’deki kamu ve özel sağlık kuruluşlarından 21 personel katılım sağlarken, eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi, eğitmenlere ise özverilerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.

Eğitimlere ilişkin bilgilendirme yapan Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi koordinasyonunda düzenlenen Hastane Afet ve Acil Durum Planları’nın amacı hakkında bilgiler verdi. İl Müdürü Yılmaz, ülke genelindeki tüm hastanelerin, afetlere ilişkin önlem almalarını, yurtiçinde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri konusunda gerekli hazırlıkları önceden yapmalarını ve ilk 72 saat boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın kendi kendine yeterli olmalarını sağlamak hedefiyle söz konusu eğitimlerin düzenlendiğini vurguladı.

Yorumlar (0)