banner851

banner614

SAĞLIK PERSONELİ ‘OF’ BİLE DEMEDEN ÇALIŞIYOR

banner619

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi kabul edilen koronavirüs salgınına karşı, Düzce Belediyesi’nin tüm tedbirleri en üst seviye çıkarttıklarını söyleyerek, “7 / 24 görevimizin başındayız” dedi. Kendisi de bir hekim olan Tuncer, ayrıca Düzce’deki sağlık çalışanlarının bu olağanüstü süreçte çok özverili şekilde çalıştığını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

banner846
Düzce 01.04.2020, 15:19 01.04.2020, 16:12
1420
banner844

Türkiye’de koronavirüste toplam vaka sayısı 13 bin 531’e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 214’e yükseldi. Yayılmanın hızlı bir şekilde arttığı gözlemlenirken, Düzce’de salgınla mücadele konusunda Düzce Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

“Gece gündüz görevimizin başındayız”

Yürütülen çalışmalar ile ilgili Öncü Haber’in sorularını yanıtlayan sağlık ve çevreden sorumlu Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, şunları kaydetti:

“Salgınla mücadele çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Özellikle Düzce’nin ana arterlerinde de dezenfektasyon çalışmaları yürütüyoruz. Onun dışında, toplu taşıma araçlarımız her akşam saatlerinde dezenfekte çalışması yürütüyoruz. Tüm resmi kurumlar, camiler, çocuk oyun parkaları, Bankalar, ATM’ler, cadde ve sokaklarda çalışma yapmıştık. Dün de Düzce’deki resmi kurumlarda çalışma yaptık. Biz Düzce Belediyesi olarak her zaman 7/24 saat görevimizin başındayız. Halkımızın sağlığı için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“Sağlık çalışanlarının bir ‘of’ dediğini duymadım”

Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarının önemli bir rol oynadıklarını kaydeden, Tuncer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık çalışanlarımız, halkın sağlığı için canlarını ortaya koyuyor. Geçtiğimiz günlerde dezenfekte çalışması yapmak için AFAD binasına gittik. Oradaki sağlık çalışanlarının bir ‘of’ dediğini duymadım. Bu nedenle bu salgınla mücadelede en etkin rol oynayan, doktorundan hemşiresine, hasta bakıcısından temizlikçisine kadar, her sağlık çalışanına teşekkür ediyorum.”

“Personelimiz için gerekli önlemleri aldık”

Salgınla ilgili Düzce Belediyesi personeli için de tedbirler aldıklarını söyleyen Tuncer, şu ifadeleri kullandı: “Biliyorsunuz, Düzce Belediye personelimiz, sürekli sahada çalışıyor. Bu nedenle personelimize maske dağıtımı yaptık. Esnek çalışma modeli getirerek, bazı personelimizin evden çalışmalarını sağladık. Kronik rahatsızlığı olan personelimize, idari izin verdik.”

“Düzceliler lütfen evden çıkmasınlar”

Salgının önüne geçmek için herkesin kendi olağanüstü halini almasını isteyen Tuncer açıklamalarını şöyle noktaladı: “Biliyorsunuz Sağlık Bakanımız, salgının önüne geçmek için herkesin kendi olağan üstü halini almasını istemişti. Biz de Düzceli kardeşlerimizden evlerinden çıkmamalarını rica ediyoruz. Tüm uyarılara rağmen, görüyoruz ki vatandaşlarımız sokaklarda geziyor. Bankaların önünde uzun kuyruklar görüyoruz. Kimsenin oturmaması için bantla çevirdiğimiz bankların bantlarını sökmüşler, yine oturmaya devam ediyorlar. Salgının yayılmasını önlemek için Düzceli kardeşlerimizden evlerinden çıkmamalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (11)
Belediye çalışanı 1 yıl önce
Biz niye görmedik personel için çalışma yapıldığını bizde personeliz ama ne maske verdiniz ne bişey
Esnaf 1 yıl önce
Pazaryerleri kapatılmalı biran önce.Zabıta polis gelip denetlesede yine kalabalık oluyor
Zeynel Sucu 1 yıl önce
Hekimliğide belediye başkan yardımcılığıda 10 numara.Bize senin gibi bürokratlar lazım.Halen elinde tesbih sallayarak gezen makam sahipleri var.Üzerlerine ceket giydimi birşey olduk zannediyorlar
Aziziye Fırat 1 yıl önce
Şu yaşlılar biraz daha dikkatli olmalı,eller güzel yıkanmalı.Belediyemize teşekkürler,Faruk Özlü farkını gösteriyor
Hamdi Cenk 1 yıl önce
81 ilde bizimkisi gibi çalışan başka bir belediye olduğuna inanmıyorum.Gece gündüz sahadalar
Düzceli 1 yıl önce
14.bölgede duraklar harici sokaklarda kimseyi görmedik şükürler olsun.
Yusuf Türkoğlu 1 yıl önce
Güzel insan,çalışkan doktorum.Sen daha iyi yerlerde göreceğiz inşAllah
Düzceli 1 yıl önce
Bize yakışan başkan,seviliyorsun hocam.SENİ SEVMEYENLER ÇEKEMİYORLAR ÇALIŞMALARINI
Düzceli 1 yıl önce
Hocam diyorsunuz ne güzel gitsin mesleğini yapsın zor günlerdeyiz.Otobüs yıkamakla sokak ilaçlamakla doktorluk olmaz hastaneye git işe yararsın belki meslektaşların zorlanıyor işine bak doktor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık