banner851

banner614

SAĞLIKLI YAŞAMA TEŞVİK, HAVA KİRLİLİĞİYLE MÜCADELE!

Düzce’de hem sağlıklı yaşamı destekleyecek hem de trafik yoğunluğunu azaltarak hava kirliliğiyle mücadeleye destek olacak olan Düzce Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi (DÜBİS) projesinde sona gelindi. Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz Ocak ayında ihalesi tamamlanan 300 akıllı bisiklet,200 elektrikli akıllı scooter ve 7 adet büfeden oluşan proje çok yakında hizmete alınacak. Sistemin mimarı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni projenin detaylarını ve büfelerde satışı yapılacak ürünleri açıkladı.

banner619
Düzce 04.06.2021, 14:53 04.06.2021, 17:12
2142

Düzce Belediyesi’nin hem vatandaşlara bisiklet kullanma alışkanlığı kazandırarak sağlıklı yaşamı teşvik edecek hem de trafik yükünü hafifleterek hava kirliliğini azaltacak olan olan Paylaşımlı Bisiklet Sistemi Projesinde sona gelindi. Düzce belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, DÜBİS projesi kapsamında 300 adet akıllı bisiklet, 200 adet elektrikli akıllı scooter ve 7 adet şarj üniteli büfenin kurulumuna yönelik çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi.

“MODERN BİR ULAŞIM AĞI KURDUK”

Bisiklet, scooter ve büfelerin 10 yıl süre ile çalıştırılmasına yönelik ihaleyi Ocak ayı içerisinde tamamladıklarını belirten Başkan Özlü, “Geçtiğimiz günlerde şarj üniteleri ve büfelerin kurulumları ilgili firma tarafından başlatıldı. Bu çalışmalar kısa sürede de tamamlanacak. Ulaşım sistemimizle entegre şekilde modern bir ulaşım ağı kurduk.” dedi.

“DİĞER ŞEHİRLERDEN UYGUN OLACAK”

Kiralama ücretlerine ilişkin diğer şehirlere nazaran daha uygun bir fiyat politikası belirleyeceklerini kaydeden Özlü, “Bu kapsamda diğer şehirlerdeki bisiklet kiralama sistemlerinin çok daha altında bir rakamla ücretlendirme yoluna gidilecek. Abonmanlık sistemi aynı zamanda bekleme süresinde de 10’da 1 oranda ücret işletilmesi sağlanacak. Bu sayede vatandaşımızın zamanının ve parasının etkin yönetilmesine katkı sağlamış olacağız.” diye konuştu.

“KARAYOLLARINDA KULLANIMI YASAK”

Scooterların yönetmelik gereği karayollarında kullanılmayacağını belirten özlü, “İlimizde faaliyet gösteren Volta Motor Fabrikasında üretilen 200 adet scooter ise yeni yönetmelik gereği karayollarında kullanılamayacak. Daraltılmış alanlarda kullanılabilecek ve 50 kilometre hızı geçemeyecek. Bisiklet ve scooterlar kısa sürede vatandaşın hizmetine sunulmuş olacak” ifadelerini kullandı.

BÜFELERDE NELER SATILACAK?

Kamuoyunda büfelerin içeriklerine yönelik bilgi kirliliğinin olduğuna da değinen Başkan Özlü, “Vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşabilecekleri bölgelere konumlandırılmaya başlanan 7 adet büfede sıcak ve soğuk kahve çeşitleri, vitamin içecekleri ve pasta satışı yapılacak. Bunun haricinde ürün satışı olmayacak” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (15)
bulut 4 ay önce
imar ve şehircilik müdürü nerede?herkes kafasına göre konteyner koyabiliyor mu?
Halin Uzunoğlu 4 ay önce
Başkan bey milletin gözüne bakabaka yalan söylemeyin ,oldu olacak büfede içki sigarada sattır sizden herşey beklenir
Harbi Düzceli 4 ay önce
ye kürüküm yeeee,
bakan faruk özlü seçilirken ne dedi şimdi ne yapıyor ! yok birbirinizden farkınız hepinize Yazıklar olsun Allahınızdan bulun
Halil 4 ay önce
Acaba bakkal,küçük büfelerin halini düşünüyor musunuz?
Recep 4 ay önce
Belediye bu hizmeti yaparken pandemiden en çok yara alan kafeterya gibi ufak esnafı düşünüyor mu acaba?
Düzceli.. 4 ay önce
Öncünün, kalemşoru bile parlatamaz o büfelerin estetiğini..
Düzceli.. 4 ay önce
Büfelerde, görünüm, estetik evlere şenlik.. Logoyuda siyah yapın tam olsun..
Şampiyon 4 ay önce
Sistemin mimarı hava kirliliği böyle temizlenmez şaka mısınız siz acabaaaaa Batak belediyemize az olsa bir gelir kapısı diyin bunu söyleyin ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın