banner851

banner614

ŞAHA KALDIRACAK PROJELER SON SÜRAT İLERLİYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte, şehrin çehresini değiştirecek ve turizme katkı sağlayacak projeleri yerinde inceledi.

banner619
Düzce 08.05.2021, 10:15 09.05.2021, 16:03
1396

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son günlerde kentte yapılan çalışmaları AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte gezdi.

Özlü ve Keşir'in Aydınpınar Tesisleri ziyaretine AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük ve İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal da eşlik etti.

Özlü ve beraberindekiler Aydınpınar Şelalesi işletim hakkını alan Girdeban Şirketinin yönetim kurulu başkanı Mehmet Hanlıoğlu ile bir araya gelerek, tesiste yapılan çalışmaları masaya yatırdı.

“AYDINPINAR ŞELALESİ ANA FABRİKA OLACAK”

Aydınpınar Şelalesi'nde yapılacak tesisten bölge halkının da yararlanması için eko-turizm atağına ihtiyaç olduğunu kaydeden Başkan Özlü, “Türkiye’nin her bölgesinden vatandaşlar Düzce'nin doğal güzelliklerini görmeye gelecekler. Buraya gelen misafirlerimiz, konaklamanın yanı sıra şehrin diğer önemli turizm alanlarını gezip, yöresel ürünlerinden tadarak, Düzce'nin ekonomisine katkıda bulunacak. Burada bir turizm halkası oluşturmamız gerekiyor. Aydınpınar Şelalesi ana fabrika olacak.  Bölgede yaşayan hemşehrilerimiz de aile bütçelerine katkı sağlayacak. Biz coğrafi konum olarak Ankara ve İstanbul pazarının ortasındayız ve bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz” ifadelerinde bulundu.

"BÖLGE HALKINA EĞİTİM VERİLECEK"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Keşir de İŞKUR ile irtibata geçerek tesislerde köy halkının turizm konusunda eğitim almasını sağlayacağını ve yöresel ürünlerini satabilecekleri alanların oluşturulması gerektiğini kaydetti. Düzcelilerin misafir ağırlama kültürünün olduğunu ancak yöresel ürünlerin satışı için teşvik ve eğitime ihtiyaç duyulduğunu belirten Keşir, "Köydeki vatandaşlarımıza eğitim verilmesini sağlayarak burada iş imkânları oluşturmak için çalışma yapacağız” diye konuştu.

KENT ESTETİĞİ PROJESİNİ YERİNDE İNCELEDİLER

Özlü ve Keşir, Aydınpınar Şelalesi’nin ardından Kent Estetiği Projesi’nin yürütüldiği alan gelerek belediye birim müdürlerinden son durum hakkında bilgi aldı. Caddenin çehresini değiştirecek olan çalışmaları yerinde inceleyen ikili 24 saat esasına göre mesaiye devam eden personele de teşekkür etti.

MİLLET BAHÇESİ VE İTFAİYE BİNASINI ZİYARET ETTİLER

Önümüzdeki haftalarda Düzceliler’in hizmetine sunulması planlanan Millet Bahçesi 1. Etap Projesi’ni de gezen Özlü ve Keşir, ardından Kasım Aktaş Ortaokulu’nun son durumunu ve Çoban mevkiinde yapımı devam eden Düzce Belediyesi İtfaiyesi’nin hizmet binası inşaatını gezdi. 

"ÖRNEK KENT OLACAK"

Hummalı bir şekilde devam eden çalışmaların tamamlanmasının ardından Düzce’nin turizmden, ekonomiye, kent estetiğinden eğitime kadar her alanda atağa kalkacaklarını söyleyen Başkan Özlü, “Kısa sürede Düzce’nin çehresi tamamen değişecek ve sadece bölge değil tüm diğer şehirler örnek kent olarak Düzce'yi gösterecek” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (11)
Ah bu cehape yok mu 5 ay önce
Yıllardır Düzce belediyesinde Cehape vardı zaten :) hep şahlanacağız bi türlü şahlanamadık. Millet bahçesiyle olacak iş değil bu öncelikle sağlığımız için hava kirliliğinin düzeltilmesi gerekiyor! Gerçekten sahipsiz kalıyor bu Düzce.
Bakan bey 5 ay önce
Ahh bakan bey ahh yaktin duzceyi..yazin ortasinda insanlar sokaga hasret kalmisken yasaklar kalkicak sen sehrin gobegine kazma vurdun bakalim ne olcak sonumuz
Hüseyin 5 ay önce
Düzce Aleyna Tilki mi olacakmış yani
Esnaf 5 ay önce
Yaw he he..hep laf hep lf..otobusleri yiğarkende coban şaha kalkti rezillikden..
Ali 5 ay önce
TOKİ’nin yaptığı Parkı;millet bahçesi,kalıcıdaki restaurantı;mutfak Sanat merkezi,İstanbul caddesi kaldırım çalışmasını; kent estetiği,itfaiye binasını;bölgesel İtfaiye merkezi,Aydınpınar şelalesi Mesire alanını ise;turizmin kalbi diye yutturmaya kalkmayın.bu janjanlı laflara karnımız tok…siz heralde başka şehirlere gitmediniz!bunlar 15yıl önce yapılmalıydı.15yıldır neredeydiniz sayın keşir ve sayın özlü?
duzcelı 5 ay önce
mılletın canı cıktı zaten bızı parmakla gostermekten
Şampiyon 5 ay önce
Millet bahçesi yapılan yere tabela aşmışlar ne mi yazıyor “ Halkın olanı halka açtık “ sorarlar 20 senedir Ay da mı yaşıyorsunuz diye ; çoook ucuz kiralara kimlere nasıl peşkeş çekildiğini anlatın da Düzce’de nasıl çalıştığınızı anlayalım .....
Düzceli 5 ay önce
Bu hikayede yanan Düzceli oldu. Senelerdir aynı iktidar partisine sırf başındaki zat nedeniyle oy verdiniz bir gelişim göstermedi Düzce. Her gelen nasıl olsa bir dahaki seçim yine biz varız hiçbir şey yapmasam da seçim kazanırım kafasında olduğu için Düzcemiz bir adım ileri gidemedi. Yanarım gençlere yanarım. Sosyal yaşam adına hiçbir şey yok bu şehirde. Bir spor sokak bir gaziantep caddesi al sana Düzce işte. Başından sonuna yürüme 20-25 dakikada gidilen bir şehir merkezi. Burası Düzce işte burası bu kadar arkadaşlar. Burayı bu kaderden kurtarmak sandığın elinde. Hayırlı ramazanlar hayırlı kandiller hepinize.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın