banner614

SALGINA DAVETİYE!

banner619

Düzce’de havaların soğuması ile birlikte hanelerde ısınma amaçlı soba kullanılması koronavirüs açısından daha büyük risk oluşturuyor. Uzmanlar tüm aile fertlerinin ya da misafirlerin soba olan odalarda bir araya gelip uzun saatler vakit geçirmesinin salgının yayılma hızını arttırdığına dikkat çekti. Böylelikle her kış karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla yapılan uyarılara koronavirüs de eklenmiş oldu.

Düzce 25.11.2020, 13:56
3513
SALGINA DAVETİYE!
banner785

Düzce’de aşısı soğukların başlamasıyla ısınmak için soba kullanılması ve doğalgaz fiyatlarındaki artış nedeniyle sadece vakit geçirilen odada kalorifer peteklerinin açılması koronavirüs yayılımında tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, yaptığı açıklamada, alınan yeni kısıtlama kararlarının Anadolu şehirlerinde yeni tip koronavirüsün yayılımı açısından olumsuz bir etki yapacağına dikkat çekti.

Aydın, “Kış koşulları nedeniyle kapalı mekanlar kullanılmaya başlayacak. Kombili evlere nazaran sobalı ortamlar, dar mekanlar, tüm aile fertlerinin aynı alanı kullanması gibi nedenlerle özellikle yaşlı nüfusta hastalanma oranları artacak. Bu ailelerin yaşlılarının, dışarıyla irtibatı olmasa bile çalışan, dışarı çıkıp girenler nedeniyle enfekte olma olasılıkları artabilir.” diyerek yaşlı nüfusunun fazla olduğu Anadolu kentlerinde önlemlerin çok sıkı tutulması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar (3)
Betül 2 ay önce
Biz soba odun bulduğumuza şükrediyoruz, varsa gönülü bize ister doğal gaz ister karelüfür döşesin ona gücümüz yetmez sizler gibi hamam gibi evlerde yaşamıyoruz
Orhan 2 ay önce
Yanı şimdi kalorifer yaptiragiz öyle mi parasını kim ödeyecek onada çözüm bulunda
Celalettin yıldız 2 ay önce
ne demek sobalı evler hastalığa devetiye cikariyor.herkes sizler gibi sırça köşklerde yaşamıyor. doğal gaz lı evlerde herkes tek mi oturuyor. veya partiler yapılmıyor her tarafı ılık olunca.tedbirini al takdiri ALLLAH a bırak. maske mesafe.
kapalı