banner851

banner955

SAYI 700’E DAYANDI

Düzce’de 20 Temmuz Pazartesi günü 615 olan vaka sayısı, sadece 5 günde 680’e yükseldi. Dün yapılan testlerde 25 kişinin sonucu pozitif çıktı.

Düzce 25.07.2020, 14:30
8543
SAYI 700’E DAYANDI
banner1032

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip Covid – 19 salgınında küresel çapta tehdit devam ediyor. Türkiye’de son günlerde günlük vaka sayısında düşme eğilimi gözükürken, Düzce’de ise ibrenin yükselişe geçmesi tedirgin ediyor. Özellikle kontrollü normalleşme sürecine girilen 1 Haziran’dan itibaren Düzce’de koronavirüs vaka sayısı hızla tırmanışa geçti.  

İki köyde ev karantinası devam ediyor

Gölyaka’ya bağlı Zekeriya Köyü’nde düzenlenen cenaze törenine katılan 10 vatandaş ile Darıyeri Bakacak Köyü’nde 8 vakanın görülmesi üzerine hafta başında bu köylerde ev karantinası uygulaması başlarken, vaka sayılarındaki artışta bu durumun da etkili olduğu tahmin ediliyor. 20 Temmuz Pazartesi günü 2 köyde 18 korona hastası olmak üzere toplam 30 vakanın tespit edildiği Düzce’de günlük vaka sayısı 615 olarak kayıtlardaki yerini alırken, sadece 5 günde 65 artışla rakam 680’e çıktı.

Öte yandan Düzce’de salgına bağlı vefat edenlerin sayısı mart ayından bu yana 14 olarak kayıtlara geçerken, iyileşen kişi sayısının ise 600 olduğu öğrenildi.

Düzce’deki bu artış vatandaşların tedbir ve kurallara uymadığını gösterirken, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bireylerin sosyal mesafe kuralları ve doğru maske kullanımı konusunda uyarılarına devam ediyor.

banner844
Yorumlar (12)
Gökhan ekin 2 yıl önce
Babam ataturk devlet hastanesi 1 ci basamak yoğun bakımda yatıyordu kendisi hastanedeki personelden korono virüs kaptı coronel yoğun bakıma alındı serviste 5 gün kaldı bende refakatçıydim testi pozitif çıktıktan sonra hastanenin pandemi servisine gittim bende riskliyim test alın babamda çıktı bende refakatçıydim dedim bana en az 3 belirtiniz olması gerekiyor test yapamayız dediler belki bünyem kuvvetli süper taşıyıcıyım neden test yapmıyorsunuz dedim bakanlığın talimati böyle dediler geri gönderdiler hastanede 50 personele test pozitif çıkmış 4 servise sıçramış virüs ama önlem sıfır arkadaşlar söylenenlere inanmayın hepsi yalan az test yapıyorlar vaka sayısı çok çıkmasın diye 900 sayılarda tutmaya çalışıyorlar bir anda 3000 4000 olursa gene yasaklar başlar ekonomi kaldırmaz bizleri düşünen yok
semra 2 yıl önce
tabiki artis olur benim enistem 13 gun hastanede yatti 14 gun evdeydi ve sonra hastaneye gitti birdaha tahlil yaptirmak icin ve 2 tahlili ysptirmadilar ve ozelde yaptirdi ve pozitif cikti ve boyle olanlar var devlet hastanesi normal hayata gecebilir demiş ama enistem hsla evde karanyinada boyle olupda gezen olursa yayilir 2 tahlili yapmalari lazim
Sema 2 yıl önce
Hayret neden acaba!!! Halbuki çok dikkatliler bu konuda. Maskesiz gezmezler,mesafelidirler. Sonumuz hayr olsun başka da söylenecek yok. Millet VURDUMDUYMAZ.
Apsuva 2 yıl önce
Bu rakamların dogrulugu imkansız test yapılan hastalar sonuç çıkana kadar eve yollanıyor otobüsle eve gidiyor aynı hasta sonuç pozitif çıkınca TLF la çağrılıyor otobüsle hastaneye geliyor .Düşünün durumu filasyon yapılmıyor .Eğer belirti yoksa test yapilmiyor.Arkadasim pozitif hast teması ettim diye hastaneye gitti hiç bişey yapmadan eve yolladılar ismini bile almadılar.
Maske yok 2 yıl önce
Şu günlerde cenazede maske takmiyolar.dukkanlarda maske takan az kimse umursamıyor nefes alamadan acı çeke çeke olecekler dikkkat edin artik
İsmail saymaz 2 yıl önce
ya bakan yalan söylüyor ya siz.
Ertan demir 2 yıl önce
Düğün, nişan, kına hepsl iptal edilsin millet maske çenesinde ve dip dibe takılıyor hatta böyle saçma sapan hastalığa yakalana yüksek miktarlı para cezası kesilsin.
sçavuş 2 yıl önce
düğün nişan iptal edilmesin yasaklansın
Bakan Teşekkür ediyor 2 yıl önce
Burası böyle diyor. Vakalar artıyor diye . Sağlık bakanı teşekkür ediyor. Nasıl iş?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık