banner851

banner614

ŞEHİR İÇİ ARAÇLARDA KREDİ KARTI KULLANILMAYA BAŞLANDI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şehir içi ulaşım sisteminde tüm bankalara ait temassız özellikli kredi kartlarının kullanılmasına ilişkin anlaşmanın sağlandığını duyurdu. Yeni düzenleme ile şehir içi ulaşım araçlarında elektronik yolcu taşıma kartı olmayan vatandaşlar kredi kartları ile ödeme işlemini gerçekleştirebilecek.

banner846
Düzce 21.08.2020, 12:35
3482
ŞEHİR İÇİ ARAÇLARDA KREDİ KARTI KULLANILMAYA BAŞLANDI
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni ulaşım araçları ile sil baştan yenilenecek toplu ulaşım sistemi hakkında açıklama yaparak bilet sisteminde yaşanan sorunun çözüldüğünü belirtti. Başkan Özlü’nün açıklamasına göre şehir içi ulaşım araçlarının tamamında bugünden itibaren tüm bankalara ait temassız özellikli kredi kartları ile ödeme yapılabilecek. Biletleme sistemindeki sorun hakkında da bilgi veren Düzce Belediye Başkanı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Düzce Toplu Taşıma Sistemi biletleme işlemlerini yürütmekte olan E-Kent Geçiş Sistemleri ve Biletleme Teknolojileri A.Ş. ile yapılan görüşmelerde anlaşmaya varılamaması sebebi ile adı geçen firma sistemini kapattığından biletleme sisteminde aksaklıklar yaşanmıştır.

Belediyemizce söz konusu aksaklığı giderici bütün tedbirler alınmış, firma hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.

Yaşanan aksaklığın hızla çözülmesi amacıyla bankalarla yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlanmıştır. Toplu ulaşım araçlarımızda vatandaşlarımız, tüm bankalara ait temassız özellikli kredi kartlarını kullanabilecek ve kolayca ödeme yapabilecektir. Araçlarımıza kurulan anons sistemi ile konu hakkında periyodik olarak bilgilendirme de yapılacaktır.

E-Kent firmasına ait kartlar önümüzdeki günlerde Belediyemiz tarafından Kentkart Firması akıllı kartları ile ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Vatandaşlarımızın müsterih olmalarını, endişeye kapılmamalarını rica ederim.”

Yorumlar (6)
Duzceli 12 ay önce
Başarılı çalışma olmuş sayın başkanım sayende kredi kartı kullanacagiz kutlarım emeğin hizmete değer katacak ancak ne kadar anlaşılır etrafı dağlarla çevrili Düzce için bu bilinmez iki bisikletin kavsak kafa kafaya çarpıştığı nadir ilimiz
Yorumcu 12 ay önce
Tipik akp belediyesi.tek tarafli sirketle sozlesmeyi fesih etmissiniz sonra sucu sirkete atmissiniz.Şirket aciklama yapmis.
Yolcu vatandaş 12 ay önce
Faruk başkanımız sağolsun bizi kazıklamaya devam ediyor sağol başkan oyların karşılığı bu oldu üzgünüz pişmanız.
Düzceli 12 ay önce
Eski kartlardaki paramız ne olacak? Temassız kredi kartı olmayan otobüse binemeyecek mi?
magdur vatandas 12 ay önce
eski kartlardaki paraniz yandi nedemek ya? ne demek biri bunu aciklasin ya. ben neden paramin yanmasina goz yumayim insanlari bukadar kucuk gormeyin ya ne yuzle oy isteyeceksiniz.
Belediye ve Ulaştırma 12 ay önce
Şöför alımı nasıl oluyor torpille mi adli sicil kayıt dolu oldugu halde göz yumarakmı şikayetli şöförlere kör sagır kalarakmı nerede disiplin egitim psiko terapi öfke kontrolu denetim