banner851

banner955

ŞEHİR MEZARLIĞI’NDA YİNE AYNI MANZARA…

Düzce’de hafta sonu etkili olan fırtına nedeniyle kökünden sökülerek devrilen ağaçlar yine benzer manzaralara yol açtı. Ağaçların düştüğü esnada mezarlıkta ziyaretçi olmaması ve kimsenin burnunun bile kanamaması sevindirirken devrilen ağaçlar onlarca kabre zarar verdi.

Düzce 05.04.2022, 11:56
1482
ŞEHİR MEZARLIĞI’NDA YİNE AYNI MANZARA…

İl genelinde hafta sonu etkili olan kuvvetli fırtına kentin en büyük kabristanlığı olan Düzce Şehir Mezarlığı’nda bir kez daha aynı manzaralara yol açtı. Rüzgârın hızına dayanamayan ağaçlar kök kısımlarından devrildi.

Ağaçların düştüğü esnada mezarlıkta ziyaretçi olmaması ve kimsenin burnunun bile kanamaması sevindirirken devrilen ağaçlar onlarca kabre zarar verdi. Bazı kabirlerin mezar taşları ve kenarları kırıldı.

Ağaçlar vinç yardımı ile mezarlar üzerinden kaldırılırken mezarlık içindeki tehlike arz eden diğer ağaçların benzer durumların ortaya çıkmaması için kısa süre içinde kaldırılacağı belirtildi. Öte yandan Mezarlık Müdürlüğü zarar gören kabirleri onaracağı öğrenildi.

Yaşanan son olayla Şehir Mezarlığı’nda, kuruduğu ve çürüdüğü için ziyaretçileri tehdit eden, gelişigüzel ve plansız dikildiği için de zamanla kabirleri bozar hale gelen ağaçların bertaraf edilmesi için çalışma başlatılan çalışmanın hayati gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Yorumlar (5)
halk 9 ay önce
rüzgardan önce kabristanda idik fakat ağaçlar kepçelerle sökülmüş ve yerde duruyordu ve asıl üzücü kısmı kabir zarar görmüştü neden kendi devirdiğiniz ağaçları rüzgar devirdi diyerek verilen tahribatın üzerini örtmeye çalışıyorsunuz
C T 9 ay önce
Kesilen ağaçlar yüzünden rüzgar yükünü mü taşıyamadı ? Yoksa kesilmemesi gerekenler kesildi de kesilmesi gerekenler yetkililerce tesbit edilemedi mi ?
. 9 ay önce
Belediye budama yaparken kiziyolar
kelek tarlası 9 ay önce
Belediye önce kendisini budasın.
halk 9 ay önce
devrilmeye değil devirmeye benziyor.
Yeni Sayımız