banner614

ŞEHİR TARİHİNİN EN KAPSAMLI ALT YAPI PROJESİ BAŞLIYOR

banner619

Düzce’nin alt yapısından kaynaklı içme suyu sorununu köklü çözüme kavuşturacak olan ‘İçme Suyu Projesi’ çalışmaları kapsamında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İller Bankası yetkilileri ve projeyi yürütecek mühendislik firmasıyla toplantı gerçekleştirdi.

banner846
Düzce 18.12.2020, 13:45
1081
ŞEHİR TARİHİNİN EN KAPSAMLI ALT YAPI PROJESİ BAŞLIYOR
banner844

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi binasında gerçekleşen toplantıya, İller Bankası yetkilileri Meral Subaşı, Aysel Duru, Melike Dedebayraktar ve projeyi yapacak olan Arısu Mühendislik firmasının yetkilileri katıldı.

Düzce’de içme suyu hat şebekelerinin yenilenmesi için yapılması gerenleri planlayarak gerekli adımları atan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İller Bankasının desteği ile hazırlanan ve iki etaptan oluşan içme suyu proje çalışmasının 1. Etabının tamamlandığını açıkladı.

 Düzce belediyesi, şehrin tüm alt yapısını gelecek 50 yılı planlayarak hayata geçiriyor

 30 yılı aşkın süredir alt yapıya yatırım yapılmadığından, içme suyu hat borularının kullanım ömrünü tamamlayarak sürekli arızalara sebebiyet vermesi dolayısıyla su kesintilerinin yaşandığına dikkat çeken Başkan Özlü,

“ Birçok belediyeler ve belediye başkanları alt yapıya yatırım yapmak istemez. Biz böyle bir zamanda alt yapıya girerek cesaretimizi gösterdik ve bu cesaretimize de aynı kararlılıkta devam edeceğiz. Düzce’nin kronikleşen su sorununa gelecek 50 yılı planlayarak tüm alt yapıyı yenileyip kökten çözüm sağlıyoruz. Tüm ilgili kurumlar ve kuruluşlarla yaptığımız görüşmeler neticesinde finans noktasında kaynağımızı oluşturduk. İller Bankası ile yaptığımız görüşmeler sonucunda da isale hattının değiştirilmesinde kullanılmak üzere ödeneğimiz hazır.

Kaynağın arttırılması, büyütülmesi konusunda da DSİ ile beraber çalışacağız. Toplamda 100 Milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiriyoruz.  İçme Suyu Projemizin 1. Etap çalışmaları sona erdi. İkinci etap içinde çalışmalarımızı tamamladıktan sonra inşaat aşaması için start vereceğiz.  Çalışmalarımızın sonuna geldiğimizde şehrimizin en büyük mağduriyeti olan su problemini kısa zamanda çözüme kavuşturmanın mutluluğunu hep birilikte yaşayacağız. Düzce’nin alt yapı ile alakalı tek bir sorunu kalmamış olacak ” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (5)
Vatandaş 6 ay önce
Raylı sistem yapacağınıza, söktürdüğünüz sokak lambaları, Rabia heykelleri yapaca ğınıza, kimsenin gitmediği küçük melen kenarındaki parkı yapacağınıza altyapıyı yapsaydınız
Hayri 6 ay önce
Baraj yapmadan hangi projeyi uygularsanız uygulayın boşuna para harcarsınız. Düzceye Allah aşkına bir içme suyu barajı kazandırın.
Mahmut 6 ay önce
Helal olsun. Teşekkurler.
Vatandaş 6 ay önce
Bahçeşehir de musluktan akan sular içilmiyor.Birde hazır suya para veriyoruz başkan.Suya yüzde 27 zam yaptın.Helal sana başkan yıkmaktan başka bir icraatın yok saygılar sunuyorum.
cash81 6 ay önce
belki bir ara yaparsınız
17°
parçalı bulutlu