banner851

banner955

ŞEHRİN GÖZBEBEĞİNDE SON DOKUNUŞLAR

Düzce Belediyesinin başlattığı “Kent Estetiği” projesinde sona gelindi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan ‘Kent Estetiği Projesi’ kapsamında İstanbul Caddesinde çalışmalar sürüyor. Millet Bahçesi ile Cedidiye meydanını bütünleştirecek olan proje kapsamında servis yolunun yapım çalışmalarına geçildi. Başkan Özlü çalışmaları yerinde inceleyerek "İki Büyük Meydanı nezih bir cadde ile birbirine bağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Düzce 02.10.2021, 16:30 02.10.2021, 15:24
1927
ŞEHRİN GÖZBEBEĞİNDE SON DOKUNUŞLAR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından "Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganı ile başlattığı "Kent Estetiği Projesi"nde caddenin servis yolu bölümündeki çalışmalar başladı.

Alt yapı eksikliklerinin giderilmesiyle  bir süre önce projenin uygulama çalışmalarına başlayan ekipler; kazıma, beton dökme, kaldırım taşı örme işlemlerinin ardından yeni ağaçları toprak ile buluşturmuştu. Son olarak Düzce Valiliği binası ile projenin bir başka atabı olan cephe giydirme uygulamalarına da geçilmişti.

BAŞKAN ÖZLÜ YERİNDE İNCELEDİ

Caddenin son durumunu yerinde inceleyen Başkan Özlü, orta bölümde servis yolu için çalışmalara başlandığını söyledi. Özlü, projenin tamamlanmasının ardından Millet Bahçesi ve Cedidiye Meydanının nezih bir cadde ile birbirine bağlanıp bütünleşeceğini kaydetti.

"GURUR DUYULACAK GÜZERGÂH OLACAK"

Düzce'nin çehresini değiştirmek için yola çıktıklarını dile getiren Başkan Özlü;  “ Yaşadığımız bu güzel şehri daha iyi ve modern hale getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanını buluşturacak olan İstanbul Caddesinin her açıdan göze hoş gelen ve estetik bir hale büründürülmesi için gayret gösteriyoruz. 'Düzce bizim evimiz' diyerek çıktığımız bu yolda emin adımlar ile ilerliyoruz. Caddede servis yolunun döşenmesinin ardından proje üzerinde olan cadde mobilyaları ve dekoratif sokak lambaları yerlerine konulmaya başlayacak. Millet Bahçesinden Cedidiye meydanına kadar şehir merkezimiz gurur duyulası örnek bir güzergâh olacak. Düzce’nin en önemli noktalarından olan bölge şehrin gözbebeği haline gelecek” ifadelerinde bulundu.

banner844
Yorumlar (7)
Düzceli 1 yıl önce
O binaların dış cepheleri estetiğe uygun yapılmazsa çok çirkin kalmaya devam edecek. Her gelen giden söktü söktü taktı umarım bu son kalıcı ve güzel olan olur. Paraları har vurup harman savuruyorsunuz…
Hayri 1 yıl önce
İşiniz gücünüz yol kapatmak. Sakın yeni yollar açmayın.
Tufan 1 yıl önce
2 sene sonra yine degisir
Düzceli 1 yıl önce
Biraz da sen para harca bakalım sayın bakan(!) Dünyanın en pahalı caddesi oldu orası. Sök-tak-yaz-boz iyi alıştınız.
Başkan 1 yıl önce
Sn.Başkan bahçeşehir'e giden yolda yama yapılmış asvalta.Aracınızla bir geçin bakalım nasıl olmuş.Birde imar ile ilgili şu yolları açın ve asvalt yapın lütfen.
YAVUZ0881 1 yıl önce
O ne kadar güzel BETON belediye başkanın yeni unvanı yada namı BETON olsa yada BETON FAFUK olsa yakışır yer gök dağ bayır deniz artık BETON =DÜZCE vah düzce kimlerin eline kaldın sen
Bisiklet ve motor sürücül 1 yıl önce
Hazır bu kadar emek vermişken kontrolsuz bisiklet, ekeltrikli bisiklet ve motor sürücülerini de bır kontrol altına alsalar.Kimseyi gözleri görmüyor o araçların üstünde.