banner851

banner614

‘ŞELALELER ŞEHRİNDEN YENİ BEKLENTİLERİMİZ VAR’

Aşılama oranının yüzde 75’i geçtiği Düzce, mavi renge bürünerek düşük riskli iller arasındaki yerini aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yayımladığı mesajla ‘Şelaleler şehri’ olarak nitelediği Düzce’yi ve Düzceliler’i tebrik etti. Bakan Koca, Düzce’de hedefin artık bu oranı yukarıya taşımak, iki ve üçüncü dozlarda da oranı arttırmak olduğunu kaydetti.

banner619
Düzce 04.09.2021, 11:06 04.09.2021, 13:31
1215

13 Ocak’ta başlayan seferberlikte salgının toplum bağışıklığı ile aşılması için Düzce’de ilk kritik eşik geç de olsa dün itibariyle aşıldı. Düzce’de 18 yaş üzeri en az bir kez aşılananlarının oranının yüzde 75’i geçti. Bu sonuçla mavi renge bürünen kent, aşılamada düşük riskli iller kategorisinde yerini aldı. Düzce, mavi renge bürünen 54. il oldu.

BAKAN KOCA’DAN TEBRİK MESAJI

Bu gelişmenin ardından Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan Düzce paylaşımı geldi. Bakan Koca, Düzce’den beklenen haberin gelmesiyle Karadeniz kıyı şeridindeki tüm illerin maviye döndüğünü belirtti ve Düzceliler’i tebrik etti. Düzce’yi ‘Şelaleler şehri’ olarak niteleyen Bakan Koca, okulların da açılacağını hatırlatarak salgının geride kalması için aynı kararlılıkla ikinci ve üçüncü doz aşılama oranlarının da yükseltilmesi gerektiğinin altını çizdi.

‘ŞELALELER ŞEHRİNDEN YENİ BEKLENTİLERİMİZ VAR’

Bakan Koca, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “DÜZCE, ilk doz aşı oranında beklenen haberi verdi. Karadeniz sahilinde artık tüm illerimiz MAVİ. Şelaleler şehrinden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Şimdi ikinci, üçüncü doz aşı oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!” ifadelerine yer verdi.

HEDEF ORANI YUKARIYA TAŞIMAK

Aşılamada yüzde 75’i geçen Düzce’de hedef şimdi bu oranı daha da yukarıya taşımak ve ikinci ve üçüncü doz uygulamalarında da oranı yukarıya çekmek. Zira aşılamada liderliği sürdüren Muğla yüzde 94, Edirne ve Çanakkale yüzde 89, Balıkesir ise yüzde 86 aşılama oranına sahip. Komşu Bolu ve Zonguldak da yüzde 80 aşılama oranıyla üst sıralarda yer alıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
CENGİZ 3 hafta önce
HALKIN ARASINA GİR SADE BİR VATANDAŞ OLARAK KORUMA ORDUSU İLE GEZME İNANDIRICI OLMUYORSUN RAHMETLEİ TOKAT VALİSİ GİBİ OL