banner851

banner614

SES SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ HATIRLATTI

banner619

1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de koronavirüs salgınının gölgesinde kutlanıyor. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

banner846
Düzce 01.05.2020, 13:44 03.05.2020, 10:23
2375
banner844

Önceki yıllarda geniş kitlelerle kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ( 1 Mayıs İşçi Bayramı) bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle buruk kutlanıyor. Yeni Tip Covid -19 salgını ile mücadelede en büyük mücadeleyi fedakârca veren sağlık çalışanları da koronavirüs salgınının gölgesinde 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önünde toplanan Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’na (KESK) bağlı SES Düzce Temsilciliği üyeleri, düzenledikleri basın açıklamasıyla, tüm emekçilerin 1 Mayıs İş Bayramı’nı kutladı.

SES Düzce Temsilci Cemal Yılmaz tarafından yapılan basın açıklamasında, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan sağlık çalışanlarına ek gösterge yasası ve yıpranma payı ve tüm sağlık çalışanları için temel ücret taleplerinin olduğunu söyledi.

 

Açıklamasında “Bizler bu ülkenin işçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, sağlıkçıları, aydınları eğitimcileri, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları ve emekçileriyiz.” diyen Yılmaz, “Salgına karşı toplumun sağlığını, işini ve geçimini koruyacak gerçek bir mücadele verdik. Temel, zorunlu ve acil mal ve hizmet üreten işler dışında bütün işlerde salgın süresince çalışma acilen durduruldu.” dedi.

Koronavirüs salgınının isimsiz kahramanlarının sağlık çalışanları olduğuna dikkat çeken Yılmaz, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermek, onlara desteğimizi ve şükranlarımızı sunmak için basın açıklamamızı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi önünde yapma kararı aldık. Evlatlarına, ailelerine sarılmadan hatta uzun süre görmeden hizmet etmeye çalışan sağlık çalışanlarına buradan selam gönderiyoruz. Sayın Sağlık Bakanımıza; sağlık çalışanları için söz verilen ek gösterge yasası, halen fiilen hizmette sağlık çalışanlarının hakkı olan yıpranma payı, döner sermaye değil tüm sağlık çalışanları için temel ücret talebimizi buradan sesleniyoruz.”

Yorumlar (1)
Halkçı 1 yıl önce
Bağlı üyelerinin sırtından köşeyi dönen sendika başkanlarının haktan hukuktan söz etmeleri de düşündürücü doğrusu.
19°
açık