banner851

banner614

SEYAHAT BELGESİ KUYRUĞU

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan Seyahat Kısıtlaması nedeniyle, memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar Düzce Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı vatandaşlar, uzun süre kuyrukta beklediklerini söyleyerek, duruma tepki gösterdi.

banner846
Düzce 13.04.2020, 14:30 13.04.2020, 15:59
6154
banner844

Koronavirüs salgını nedeniyle şehirlerarası yolculuklarda kısıtlamaya gidilmişti.

Buna göre; Seyahat İzin Belgesi olmayan vatandaşların diğer il ve ilçelere gitmesi kısıtlanmıştı.  Düzce’den memleketlerine gitmek isteyen vatandaşlar da Seyahat İzin Belgesi alabilmek için Düzce Valiliği binasında bulunan Düzce il Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Uzun süre kuyrukta beklediklerini söyleyen vatandaşlar, “80’li yıllara geri döndük. Bu kuyruklar 80’li yıllarda oluyordu.” diyerek durama tepki gösterdiler.

Yorumlar (5)
Vatandaş 1 yıl önce
E devlet üzerinden alo 199 hattından seyahat izin belgeleri alınabiliyor, cep telefonunuza mesaj geliyor, bu kadar kalabalık oluşturup hem kendi hemde çalışan insanların sağlığını tehlikeye atmanın ne anlamı var. Sosyal izalasyon kurallarına uymuyorsunuz sonuç olarak herkesin sağlığını tehlikeye atıyorsunuz. Herşey ertelenebilir ancak sağlık ertelenmez. Biraz sağ duyulu olmak gerekiyor.
Bilge Kağan 1 yıl önce
Türkiye de başka bu işin nüfus müdürlüklerinde yapıldigi yer var mı merak ediyorum?.. Genel de farklı kurumlardan amirlerle(emniyet, sağlık, otogar yetkilisi vs) geniş bir kurul kurulmuş. Otogarda yer verilmiş veya nezih geniş alanlarda spor salonu gibi. Nüfus müdürlükleri zaten her zaman yoğun. Her zaman ana baba günü. Doğum evlenme ölüm adres kimlik pasaport ehliyet idari şerhler nüfus kayıt örneği ikametgah say say bitmez burasının hiç boş olduğunu gördünüz mü?? Sadece vatandaş açık hava da dursun virüse karşı, hava da güzel diye kendilerince böyle bir çözüm
bulmuşlar. Ama asıl çözüm bu işin bu kurum dışında ferah bir ortamda yapılması olmalı. Dediğim gibi nüfus müdürlükleri zaten her zaman ana baba günü. Kasım da Aralık'ta kapısından içeri girilemiyordu..
Kuzey yıldızı 1 yıl önce
Oturun yerinizde sizde ya gelmeseydiniz ya oturun yerinizde çıkmayın dışarı tüm sağlıkcilar emniyet güçleri gidiyormu evlerine şikayet ediyor mu utanın biraz dicem de nerde o yüz
Bir dost 1 yıl önce
Bukadar kalabaliga girmeye ne gerek var yazik... 199 u arayip seyahat belgenizi alin onaylaninca mesaj geliyor zaten sonra cikarsin yola cevirmelerdede polise telefondaki onay mesajini gosteriyorsun.. teknoloji cagindayiz ne gerek var kuyruklarda beklemeye
Kasımpaşalı Avni 1 yıl önce
Edevlet üzerinden yapsinlar başvuruyu..
21°
açık