banner614

ŞİDDETE ‘DUR’ DEMEK İÇİN SAHAYA İNDİLER

banner619

Düzce’de 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde şehir merkezinde stant açılarak, hazırlanan KADES adlı cep telefonu uygulaması tanıtıldı.

Düzce 26.11.2020, 14:22
1625
ŞİDDETE ‘DUR’ DEMEK İÇİN SAHAYA İNDİLER
banner785

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Düzce’de yaşayan kadınlar devlet tarafından sağlanan destekler ve Türkiye’nin kanayan yarası kadına yönelik şiddete ‘Dur’ demek için yürütülen çalışma ve projeler hakkında bilgilendirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından insan sirkülasyonunun yoğun olduğu noktalarda stant açılarak bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü standında kadın ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan cep telefonundaki KADES uygulamasına yönelik bilgilendirme yapıldı.

Son zamanlarda artan şiddet ve taciz olaylarının önüne geçmek ve kadınları bilinçlendirmek amacı ile Düzce Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğinde, KADES uygulamasının detaylarına https://www.icisleri.gov.tr/kadin-destek-uygulamasi-kades adresinden ulaşabileceği aktarıldı.

Yorumlar (0)
-1°
parçalı bulutlu