banner851

banner955

ŞİKÂYETLER ARTTI, ZABITA DENETİMLERİ SIKILAŞTIRDI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde bulunan temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim yaptı. Raflardan toplanan ürünler, etiketleri ile kasa fiyatları karşılaştırılarak incelendi. Etiket fiyatı ve kasa fiyatının farklı olduğu 15 işletme için tutanak tutuldu.

Düzce 08.03.2022, 11:01 09.03.2022, 13:13
2970
ŞİKÂYETLER ARTTI, ZABITA DENETİMLERİ SIKILAŞTIRDI

Son dönemde ekonomik bunalım nedeniyle vatandaşlar ay sonunu getirmek için kuruş hesabı yaparken son dönemde Düzcelilerden özellikle marketlerde etiket ve kasa fiyatının farklı olduğuna yönelik şikâyetler katlandı.

Düze belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri etiket oyununu bozmak için sahada denetimlerini arttırdı. Zabıta, il merkezindeki marketlerde özellikle indirimli ürünleri seçerek tek tek kontrol etti. Etiket fiyatı ve kasa fiyatının farklı olduğu 15 işletme için tutanak tutularak Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderildi.

"RUTİN KONTROLLERİ ARTIRDIK"

Düzce Belediyesi Zabıta Eri Ömer Önal, “Vatandaşların yoğun şikâyetlerinden dolayı rutin yapılan kontrollerimizi biraz daha yoğunlaştırdık. Zabıta Müdürlüğü olarak Düzce’de marketlerde kasa ve raf fiyatlarını denetliyoruz. Eğer fark tespiti olduğu zaman bunu tutanakla ceza yapılması için Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderiyoruz. Yaklaşık 15 işyerinde kasa ve raf fiyat farklarından dolayı tutanaklarını tuttuk. Ekiplerimiz denetimlerini devam ettirecek.” dedi.

"ŞİKÂYETLER ALO 175’E BİLDİRİLMELİ"

Ticaret İl Müdürlüğü ile kontrollere de çıkarak birlikte çalıştıklarını kaydeden Önal, “ Vatandaşlarımız fahiş fiyat ve stoklarla şikayetlerini Alo 175 hattına yapması gerekmektedir. Vatandaşlarımız kasa fiyatı ile raf fiyatı arasındaki farkı gördüğü zaman 153 ihbar hattını arasın. Bu aralar bu durumla çok karşılaşmaya başladık ve denetimlerimizi artırdık” diye konuştu.

“VATANDAŞ ZABITAYA GÜVENİYOR”

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden Pınar Başer ise vatandaşların zabıta ekiplerine güvendiklerini ve gördüklerinde mutlu olduklarını belirterek, “Vatandaşlarımız yapılan denetimlerden memnun. Bazı ürünlerde yoğun şikâyetler oluyor. Aileler genellikle çocuklara yönelik ürünlerde fiyat farklarını ve temel gıdalarla ilgili şikâyetlerde bulunuyor. Vatandaşlarımız bizi gördüklerinde tutumları gayet olumlu oluyor. Özellikle anneler bizi görünce mutlu oluyor” şeklinde konuştu.

"MAĞDURİYET YAŞIYORDUK"

Zabıta ekiplerinin denetimleri esnasında konuşan bir vatandaş da zabıta ekiplerine teşekkür ederek, “ Raf ile kasadaki fiyat aynı olmadığı için bunun mağduriyetini her zaman yaşadık. Sağ olsunlar Zabıta ekipleri geldi. Yaşadığımız mağduriyeti de söylemiş olduk. Marketlerde çalışan personelin bir suçu, günahı yok aslında. Onlar bize yansımadı diyorlardı ve biz de ürünü bırakıp çıkıyorduk” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (10)
vatandaşş 7 ay önce
Acilen petrol istasyonlarına da baskın yapılmalı, muhtemelen onlarda stok yapıyor. yoksa fiyat artışlarının döviz kurunun 14,5 olması ile bir alakası yok. Yersen.
Şampiyon 7 ay önce
Beyciler tarafınada bekliyoruz denetmenleri zahmet olmazsa….
Düzce'li.. 7 ay önce
Etiket oyunu mu arıyorsunuz.. Halk marketleri zaten denetler.. Perol ürünleri, Doğal gaz, Elektirik, Tüp gaz, bunlara yapılan fahiş zamları kim yapıyor..
Engin 7 ay önce
Marketlerin bulunduğu mahalleyi ve hangi marketler olduğunu yazarsanız vatandaş olarak bizde önlem alsak kuru kuruya haber olmaz
GARİP 7 ay önce
ZABITA MEMURLARINI BAŞINDA ŞAPKALARI NEDEN YOK.GÖREVİ CİDDİYE ALMADIKLARI HER HALLERİNDEN BELLİ.SIRALI AMİRLERİ NEREDE İŞİMİZ ALLAHA KALDI.
CAN 7 ay önce
ZABITA GELMEDEN HABER GIDIYO A 101 SOK BIM MIGROS VE DIGERLERI TOPDANCILAR DA ISIN ICINDE KOTROLER GITMEDEN HABER ALIYOLAR BURDAN YAZIYORUM BU FIYAT OYUNLARINI CAYDIRICI CEZA OLMASI GEREK
kartal 7 ay önce
bence sogan ve domates depolari da basilmali...tek care bu...hükümetin hic sucu yok bu iste... ak ve pak'lar hepsi...
Apti 7 ay önce
Yek Cozum
A101.BIM.MIGROS.SOK.CARFUR .BU MARKETLER KAPATILMALI
hadi oradan 7 ay önce
kapansın da mahalle bakkalı 550 ye satsın yağı bize demi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı