banner851

banner955

ŞİKÂYETLER ÜZERİNE SIKI DENETİM YAPILDI

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte CİMER’e güzellik merkezlerinden gelen şikâyetleri değerlendirdi. Yapılan denetim sonunda ruhsatı bulunmayan işletmelere tutanak tutuldu. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de kullanılan cihazları denetlerken doktor kontrolünde yapılması gereken bazı işlemlerin salonda gerçekleştirildiği tespit edildi. Lazer ve iğneli işlemlerin yapılmasının yasak olduğunu belirten sağlık ekipleri, cihazları fotoğraflayarak hazırladıkları tutanakları savcılığa gönderdi.

Düzce 15.03.2022, 18:00 16.03.2022, 14:06
5980
ŞİKÂYETLER ÜZERİNE SIKI DENETİM YAPILDI
banner1032

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlık ve güvenliği için denetimlerine devam ediyor.

Bir yandan stokçuluk ve etiket oyunlarına karşı marketlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren ekipler bir yandan da farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelerden şikâyetleri değerlendiriyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) güzellik merkezlerinden gelen şikâyetleri değerlendirdi.

Ruhsatı olmayan 2 işletmeye tutanak

İki güzellik salonuna denetim yapan zabıta ekipleri, 1219 sayılı kanun gereği hekim gözetimi olmadan yapılan her türlü tıbbı müdahale ile ilgili kontroller ile işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığından işyerleri hakkında tutanak tutuldu. 

Yasak işlemler yapılmış!

İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de güzellik salonlarında kullanılan cihazları denetlerken yapılan doktor kontrolünde yapılması gereken bazı işlemlerin salonda gerçekleştirildiği tespit edildi. Lazer ve iğneli işlemlerin yapılmasının yasak olduğunu belirten sağlık ekipleri, cihazları fotoğraflayarak hazırladıkları tutanakları savcılığa gönderdi.

banner844
Yorumlar (4)
ali 7 ay önce
millet neden cimere şikayet ediyor. buraya etse bişey çıkmayacağını bildiği için..
Teşhir edin 7 ay önce
Efendim ruhsatsız çalışıyor iseler bu kamu kurumlarınca tespit edilmişse bu işletmeler teşhir edilmeli bir ehliyet kaybolunca gazete ilanı isteniyor değil mi
Düzceli 7 ay önce
Ben de gitmiş bulundum ısrarla fatura istememe rağmen kesemediklerini sistemde arıza olduğunu söylediler. Fiş verin madem dediğimde onu da kesemeyiz dediler. O zaman anlamıştım ruhsatlarının olmadığını. Sosyal medyada çok ünlü bu bayan
Duzceli 7 ay önce
Ozellikle bu masaj solanlari denetleyin
16
parçalı bulutlu