banner851

banner614

ŞİMDİ SCOOTERLAR DA DEVREDE…

Düzce'de trafik yükünü hafifletmek ve vatandaşlara daha ucuz ulaşım imkanı sunulması amacıyla bir süre önce hayata geçirilen paylaşımlı akıllı bisiklet sistemine 3 bin kişi üye oldu. Düzceliler paylaşımlı bisikletleri kullanarak bir ayda 152 Bin kilometre pedal çevirdi. Öte yandan elektrikli scooterlar da hizmete alınıp kullanıma açıldı.

banner619
Düzce 13.09.2021, 10:15 14.09.2021, 15:09
2304
ŞİMDİ SCOOTERLAR DA DEVREDE…

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemli projelerinden olan DÜBİS’e 3 bin kişi üye oldu. Bir süre önce hayata geçirilen scooter ve akıllı bisikletlerin şehir içinde kullanıma açılması hareketi ile Düzceliler paylaşımlı bisikletlere yönelerek trafik yükünün azalmasını sağlarken bütçelerinde de tasarrufa gitti.

İstedikleri yere bisikletleriyle giden vatandaşlar bisikletleri istediği yere bırakabiliyor ve bir başka kullanıcı bisikleti uygulama ile açarak kullanabiliyor. 5 Ağustos tarihi itibariyle şehir içinde çeşitli noktalarda kurulan istasyonlarla vatandaşların kullanımına açılan bisikletler yoğun ilgi görürken Düzceliler 1 ay içinde kilometrelerce pedal çevirip binlerce kalori yaktı.

152 BİN KİLOMETRE PEDAL ÇEVRİLDİ

Akıllı telefon üzerinden “Efor Bike” uygulaması ile kiralanan akıllı bisiklet paylaşımı sisteminin ilk verileri de belirlendi. Bisikletlere büyük ilgi gösteren Düzceliler 1 ay içinde toplamda 152 bin kilometre pedal çevirdi. Spor ve eğlence amaçlı da kullanılan akıllı bisikletler, Düzcelilere 720 bin kalori yaktırdı.

3000 KİŞİ ÜYE OLDU

Düzceliler kısa süre içinde 102 bin 934 dakika bisikletleri kullanırken ortalama biniş süresi de 333 dakika olarak kayıtlara geçti. Bisiklet başına 465 dakika pedal çevrilirken bir ay boyunca yaklaşık 6 bin defa bisiklet kullanıldı. Öte yandan Efor Bike uygulamasına yaklaşık 3 bin kişi üye oldu.

SCOOTERLAR KULLANIMA AÇILDI

Şehrin modernleşmesi, spora teşvik ve trafik yükünün hafifletmesi amacıyla Düzcelilerin hizmetine sunulan akıllı bisikletlere elektrikli scooterlar da eklendi. Bisiklet şarj istasyonların da yerini alan 200 adet elektrikli scooterın da Düzceliler tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Yorumlar (7)
düzceli 5 gün önce
UYGULAMA GÜZEL DE YİNE ÇOK PAHALI BU NEDİR ARKADAŞ. CEBİNİZİ DOLDURMAYI BIRAKIN ARTIK
Eğitim şart 5 gün önce
Değil bisikletle arabayla bile giden bir bayanın rahatsız edildiği bir il hala Düzce.. yolda yürümek ayrı rezillik..! yetkililer farkındalık yaratmaz ise, toplum duyarsız kalmaya devam ederse Düzcede bu bisiklet haberlerine GÜLMEYE devam edeceğiz.. haber reklam niyetine. Yıl 2020.!!
ISKENDER 6 gün önce
Bisiklet yolu neden yapilmaz ki Dumduz Duzceye yalandan kaldirim boyamakla bisiklet yolu yaptigini sanan hangi yineticiyse BRAVO
Vatandaş 6 gün önce
Çok pahalı çok ! Fiyatı ucuzlatın herkes binsin !!
EU 6 gün önce
MERHABALAR ;
UYGULAMAYI DESTEKLİYORUZ FAKAT ÇEVRE İLLERE İSTİNADEN FİYAT POLİTİKASININ YUMUŞAMASINI BEKLİYORUZ
Mehmet 6 gün önce
Çok güzel teşekkür ederiz. Düzcemizi 20 yıl ileri attı net.
Bicycle 6 gün önce
Harika bir uygulama. Duzceli bisikletseverler ve gencler icin cok iyi oldu. Duzce’de bu tur uygulamaların cok daha artması lazım cunku duzce tam bisiklet surmelik bir arazi dumduz