banner851

banner955

SİMİTÇİ’DEN YÖNETİCİ, TELEFONCUDAN BAŞKAN YAPARSAN OLACAĞI BU

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu Düzce’nin gündemine ışık tutan “Yorumluyorum” programında Ticaret ve Sanayi Odası’nın mizanlarında dikkat çeken ayrıntıları masaya yatırdı. TSO Meclis Üyelerinin Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın iştiraki olan şirkete yüksek meblağlarda fatura kesildiğine dikkat çeken Ünsal, “fatura kesmesi ne kadar nizami, ne kadar etik, ne kadar meşru?” diye sordu. Ünsal, “simitçi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yöneticisi, telefoncuda başı olduktan sonra burada zaten düğüne gerek yok! Curcuna zaten burada” diyerek dikkat çeken bir yorumda bulundu.

Düzce 25.09.2022, 19:00
7446
SİMİTÇİ’DEN YÖNETİCİ, TELEFONCUDAN BAŞKAN YAPARSAN OLACAĞI BU

Öncü TV ekranları ve 100. 2 Radyo Ortak Yayınıyla geniş kitlelere ulaşan, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programı, Düzce’nin gündemini belirlemeye devam ediyor. Ünsal programın son bölümünde 2 Ekim’de yapılacak olan seçimler öncesinde ortaya çıkan TSO’nun fatura mizanları ile ilgili dikkat çeken ayrıntıları, izleyicileri için yorumladı.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri’nin TSO’ya iş karşılığı fatura kestiklerini, bununda etik olmadığını kaydeden Ünsal, şunları söyledi:

“Şimdi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2 Ekimde biliyorsunuz seçimi var ve çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar devam ederken, herkes tabii hizmet içinde buraya talip olanlar var, menfaat içinde buraya talip olanlar var, farklı hesaplar içinde buraya talip olanlar var.

Ancak şimdi burada, bu açıklanan mizanlarda çok farklı detaylar var da haber merkezindeki arkadaşlarımız kesilen faturalarla ile ilgili, mizanlarla ilgili bir çalışma yaptılar, bir görüşme yaptılar. Görüşmede simitçi Hasan diye bildiğimiz, Hasan Arslan, aynı zamanda turizm işi ile uğraşıyor, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi. Bir dönem 130 bin TL, bir dönem 39 – 40 bin TL civarında meclis üyesi olduğu Ticaret ve Sanayi Odası’na fatura kesmiş. Ne diye kesmiş? Bir turizm enformasyon organizasyonunda Düzce’yi temsil etmişler. ‘Fiyatları da biz çok uygun tuttuk, Ticaret ve Sanayi Odası bu işten kar etti.’ Kime kar etti? Bu organizasyon için simitçi Hasan Arslan’dan başka kimseden fiyat teklifi alındı mı? Kaç tane bu işi yapan var Düzce’de? Fiyat alındı mı? Alınmadı. Peki, fiyat alındı, fiyatta aynı, olabilir, belki faydalı da olmuş olabilir.

Peki, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesinin, Ticaret Odası’nın organizasyonuna ortağı olduğu bir şirketten fatura kesmesi ne kadar nizami, ne kadar etik, ne kadar meşru?  Sirkeci Ömer Demirtaş; Milliyetçi Hareket Partisi’nden Çilimli Belediye Başkan Adayı olmuştu bu arkadaşımız. Tamam olabilir… Peki, bu arkadaşımız da hediyelik sirke satmış, Ticaret Odası’na fatura kesmiş, odaya veya şirkete.

Meclis Üyesi olduğun kurumdan fatura kestiğin zaman alternatifinde olabilir, alternatifsiz de olabilirsin. Bunlar etik mi? Bizim burada söylemeye çalıştığımız şu, anlatmak istediğimiz şu; simitçi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yöneticisi, telefoncuda başı olduktan sonra burada zaten düğüne gerek yok! Curcuna zaten burada… Her şeyi söylemek mümkün, insanların ne bağı var, ne hesabı var?”

banner844
Yorumlar (15)
VATANDAŞ 2 ay önce
SİZLER GAZETECİ VE YORUM YAPICISINIZ. LÜTFEN HİTAPLARINIZI DAHA DÜZGÜN YAPARMISINIZ. SİZLERİN BU KAHVE AĞZIYLA KONUŞMANIZA NEDEMELİ. AYRICI KURUMLARDAKİ YÖNETİCİLER SEÇİLEREK GELİYOR EZBERE DEĞİL.
hasan 2 ay önce
Simitçiler kovalasın sizi neyi varmış bizim mesleğin ???? sen de gastecisin ne var yani
çağlayan. 2 ay önce
sirke satıp odaya fatura etmek nedir ya.yuh ki yuh.
3 günlük 2 ay önce
3 günlük dünya işte. Düzce yıllardır böyle. Ne tramvayı biter, ne lahmacuncu müdürü nede kasap üyesi vs.vs. Seçim gelince halk oyunu verirde; HALK eski HALKMI acaba sayelerinizde.?? Öncü sende yorum silme.
Sade vatandaş 2 ay önce
Yaptığınız haberlere bakıyorum da çok utanıyorum kişileri ve ailelerini okadar aşağılıyorsunuz ki anlatamam insanları yaptığı işlerden dalga geçer gibi yazıyor ve yorumluyorsunuz nedemek simitçi telefoncu boyacı bu insanların aileleri var seçim için sizin destekledikleriniz kazansın diye insanları bukadar aşağılamak doğru deyil bunların yanlış yaptığını belgelendirip kamuoyuna sunarsınız hakkı olduğunuzu ispatlarsınız ıspatlayamazsanız sizinde bşrgün gelir arkanızdan konuşulur ve gatta ve hatta çocuklarınıza bile satılmış habercilerin cocukları denir ama denmesin isteriz kimsenin adamı değilim ticaretlede uğraşmıyorum dadece bu uslupları bir basın mensubu olarak sizlere yakıştıramıyorum bşz insanlara sizin yaptığınız ve yapacağınız haberlere göre değer veriyoruz ama doğru habere öncü medya kuruluşuna malesef bu tür yaklaşımları yakıştıramıyorum kimsenin ailesini ve yaptığı işi küçğmsemşyelim lütfen birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken şu günlerde ben sade bşr vatandaş olarek söylüyorum yanlışsam kusuruma bakmayın saygılarımla.
Ramazan üstünc 2 ay önce
Öncü TV haber kanalinin düğününü cenazesini haber yapan haberci oluyorsa niye olmasın. Telefoncuda simitçide bizim esnafimiz
Oktay 81 2 ay önce
Düzce bu kurnazların eline kaldıysa vay haline 3 üde iş insanı geçinen naylon adam bana göre
yorumsuz 2 ay önce
bu haberde neden hiç yorum yok?
xxx 2 ay önce
çünkü işine gelmeyenleri yayınlamıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın