banner851

banner614

SİPAHİ’DEN DOĞAL BAKIM TAVSİYELERİ

banner619

Tıbbi tedavinin yanında, bitkisel ve doğal yöntemlerle olan tedavilerde günümüzde oldukça fazla ilgi görüyor. Vatandaşların en çok talep ettiği saç bakımı, el ve yüz bakımı, sivilce tedavisi gibi birçok konuda işin uzmanından sizler için Öncü Haber Merkezi olarak bilgiler aldık.

banner846
Düzce 02.09.2019, 10:08 02.09.2019, 18:13
1084
banner844

Argan yağından, hindistancevizi yağına, gül suyundan, kükürtlü sabuna kadar birçok bitkisel ürün artık hepimiz hayatında. Peki bu doğal ürünler nelere iyi geliyor? Sizler için bu sorunun cevabının peşine düştük ve işin uzmanından sizler için bilgiler aldık.

“Çok ilgi görüyor”

Aktar Hamit Sipahi, cilt bakımı ürünleri için talebin bir hayli yüksek olduğunu belirttiği konuşmasında şunları söyledi:

“Cilt bakımı ürünleri özellikle kadınlar tarafından çok ilgi görüyor. Cilt bakımı için müşterilerimize kayısı çekirdeği yağı, argan yağı bir de nar çekirdeği yağını öneriyoruz. Ondanda çok güzel neticeler alıyoruz. Göz çevresindeki kırışıklıklar için kuşburnu çekirdeği yağı kullanabilirler. Kullanıp da iyi neticeler aldıklarını söyleyen müşterilerimiz de var. Tabii biz bunları referans olarak değerlendirip gelen diğer müşterilerimize örnek göstererek veriyoruz.”“Makyaj temizliğinde saf gül suyu”


Makyaj temizleme ürünü olarak kimyasal madde içermeyen saf gül suyunu önerdiğini belirten Sipahi konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

“Makyaj temizliğinde kullanılan saf gül suyu. Doğal gül suyuyla makyaj temizliğinde hem cildin kurumasına izin vermiyor. Hem makyaj malzemelerinde bulunan kimyasal maddelerin ciltten arınmasına yardımcı oluyor.”

“Dökülmelere karşı güçlendiriyor”

Aktar Sipahi, saç bakımında dökülmelere karşı müşterileri uyararak şu önerilerde bulundu:

“Saç bakımında badem yağı, yine argan yağı, Hindistancevizi yağını zeytin yağıyla karıştırarak sürdüklerinde saçları besliyor. Dökülmelere karşı güçlendirdiğini gözle de görüyoruz.”

“Kükürtlü sabun öneriyoruz”

Sivilce tedavilerinde ise öncelikle doktor kontrolünden geçilmesi gerektiğini belirten Sipahi sivilcenin kurutulması noktasında şu önerilerde bulundu:

“Daha önce doktor kontrolünde en azından bir tahlil yapılması gerekiyor. İçeriden gelip gelmediğini tespit ettikten sonra, tıbbi müdahale sonrasında geçmiyorsa yüzeysel olarak cildi temizlesin ve sivilceyi kurutsun diye biz kükürtlü sabun öneriyoruz. Kükürtlü sabunla cildini yıkayıp köpüklüyken bir iki dakika bekletip daha sonra duruladığında da güzel sonuç alınabiliyor.”

Haber: H. DURNA
Görüntü: T. BEKTAŞ

 

Yorumlar (3)
Yakup yaman 2 yıl önce
Bu adam yapıyor işini helal olsun
sayın 2 yıl önce
hamit bey Allah razı olsun bilginizden çok yararlandık. Gerçekten doğal olmayan şeyleri kullnmışız bunca zaman
SCARFACE 2 yıl önce
MEHMET DEĞİL HAMİT