banner851

banner955

SİYASETTEN TİCARETE RANT DEVŞİRMEYE SON VERİN

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranlarında kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yorumluyorum” programında, bir dönem AK Parti’de etkin bir şekilde siyaset yapan Turizmci İş İnsanı Mustafa Gösterişli’nin tarım arazisini imara çevirmesini ve şehir merkezinde bulunan otelinin zarar görmemesi için imar tadilatında yol planını değiştirtmesini gündeme taşıdı. Gösterişli’nin TSO seçimlerine de aday olduğunu hatırlatan Ünsal, “Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Meclisine adaysın; şimdi burada hesap ne? Burada da mı bir hesap var? Geriye kalan birkaç tane daha iş mi var?” diye sordu.

Düzce 25.09.2022, 16:53
6338
SİYASETTEN TİCARETE RANT DEVŞİRMEYE SON VERİN

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü Ortak Yayınıyla geniş kitlelere ulaşan “Yorumluyorum” programında, gündemi belirlemeye devam ediyor. Yaptığı birbirinden farklı yorum ve tespitleri ile Düzce’nin gündemine ışık tutan Yorumluyorum programında Ünsal, programın son bölümünde, bir dönem AK Parti’de etkili bir şekilde siyaset yapan Turizmci İş İnsanı Mustafa Gösterişli’nin siyasetten, ticarete nasıl rant sağladığını anlattı.  

“Siyasetten, ticarete fayda sağlamak nasıl oluyor?”

Ünsal, “Şimdi Düzce’de ticaret yapan insanlar var. Herkes ticaretini yapsın, siyaset yapan insanlarda var, herkes siyasetini yapsın. Siyasetten, ticarete fayda sağlamak nasıl oluyor? İşte bu biraz önce verdiğim 2 örnekteki gibi. Mesela Mustafa Gösterişli var, ticaret yapıyor Düzce’de. AK Parti’de etkin olduğu dönemde Çilimli’ye doğru giderken yolun sağında bir tarım arazisi var. Tarım arazisi imara çevrilmiş ve burası da bir yere kiraya verilmiş. Öyle bir şey ki, yola cephe, sadece bu cephenin olduğu yer imarda sağı kavaklık, solu mısırlık. Orası tarım arazisi, ortadaki de imara açılmış, imar arazisi olmuş, efendim sonra ne olmuş? Buraya bina yapılmış, sonra kiraya verilmiş, para… Biliyorsunuz bu arkadaşımızın yine bir oteli de var. Otelin önü, kenarı, sağı, solu, kuvvetlensin diye Düzce’deki yol buna göre ayarlanıyor resmen. Bunun arkası var mı? Var… Tabii biz bu kadarını söylüyoruz. Tabii iş farklı boyutlara giderse, sorulması gereken yerlere, nasıl bir imar tadilatı yapılmış, nasıl bir imarda imtiyaz sağlanmış” dedi.

“DÜZCE TSO Meclisi’ne adaysın, Şimdi burada hesap ne”

“Şimdi bunları niye anlatıyorum? Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Belediye Başkanlığı Meclisi, Düzce’deki irade ve idare sahibi, siyasi ve ticari içtimai görevlere talip olanlar, gerçekten hizmet için olsunlar” diyen Ünsal, “Buraya ‘biz hizmet için talip olduk’ deyip de oradaki tarım arazisini çevir imara, buradaki yolu çevir buraya, buradan buraya fatura kes. Bunun için mi aday olunuyor? Yani soruyorum Sayın Gösterişli ’ye ben; siyasi gücünü kullanarak tarımsal araziyi imara çevirip de otelin etrafını, sağını – solunu, kenarını – köşesini imar tadilatı yapıp da, yolun şeklini – şemailini değiştirip siyaset yaptın da, Düzce Sanayi ve Ticaret Odası Meclisine adaysın; şimdi burada hesap ne? Burada da mı bir hesap var? Geriye kalan birkaç tane daha iş mi var? Yazık ya… Liyakatli, işini bilen, ehil olan ve memlekete, millete hizmet noktasında samimi olan insanları tenzih ediyorum. Ama bu makamlara, bu mevkilere, bu yetkilere kavuşup da, tabiri caiz ise bu memlekette kendi imkânlarınıza imkan eklemek gibi bir hal içindeyseniz lütfen ya… Yapabilir misin? Yaparsın, yaparsan da elin oğlu böyle konuşur işte, elin oğlu anlatır” ifadelerini kullandı.

Programın tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FOPQTfvTlAk

Yorumlar (7)
memur HALK 2 ay önce
LAN BİZ BÜTÜN SIKINTIYI SENİN YÜZÜNDEMİ CEKİYORUZ...bELEDİYE BAŞKANLARIDA SENİN ÇIRAKLARINMI..
halk 2 ay önce
Doğruysa ŞEYTAN senin yanında çırak kalırmış bay mustafa..Belediye Başkanlarına ne verdin bu kararın bozulması için Bay mustafa.
memur 2 ay önce
Şeytanın aklına gelmez.Allah sizi bildiği gibi yapsın.Yolu değiştirmekle Tüm Düzcenin bedduasını aldınız...Kervandan giremeyen çıkamayan insanların beddualarını ala ala ..hergün beddua ediyoruz bu yolu böyle yapana.Cmrtesi pazarına gidenleri söylemiyorum bile...Viyadük olacak yerde uluslaarası yolu ne hale getirdiniz..
Dükkan sahibi 2 ay önce
Kendi çıkarları için bizim ekmeğimize taş koydular ben hakkımı helal etmiyorum.
Sultan Süleyman 2 ay önce
Diğer adaylarla ilgili neden haber yapmıyorsun yoksa yapamıyor musun diğerleri için de aynı hassasiyeti bekliyoruz habercilik anlayışını görelim hadi
Vatandas 2 ay önce
Bu fisko kavsagina viyaduk olmasi lazim ama bu göster isli engel oldu
osman 2 ay önce
sadullah bey bütün pislikleri ortaya çıkarın sizi tebrik edıyorum