banner851

banner614

SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE ELLERİYLE BESLİYORLAR

banner619

Kış aylarının gelmesiyle beraber oluşan soğuk havalardan dolayı yemek bulmakta zorlanan güvercinlere, hayvansever vatandaşlar sahip çıkıyor. Hayvanseverler, Avni Akyol Parkı ve çevresinde bulunan güvercinleri soğuk kış günlerinde buğday ve simit ile besliyor.

banner846
Düzce 25.12.2019, 13:29 25.12.2019, 15:28
794
banner844

Soğuk kış günlerinde yemek bulmakta zorlanan güvercinleri hayvansever vatandaşlar elleriyle besliyor. Avni Akyol Parkı ve çevresinde bulunan güvercinlere simit ve buğday ile besleyen vatandaşlar güvercinlere sahip çıkıyor.
 


Öncü Haber mikrofonuna konuşan vatandaşlar, kuşların aç kalmaması için düzenli olarak simit verdiklerini belirtti.Özellikle kış aylarında güvercinlere yem verilmesi gerektiğini belirten Variyet Karakoç şunları söyledi: “Bu güzel kuşlar aç kalmasın diye elimimden geleni yapıyorum. Düzceli değilim ama gittiğim her yerde güvercinlere ye vermeden geçmem bu güzel hayvanlara sahip çıkılmalı, aç bırakılmamalı. Özellikle yaklaşan kış aylarında güvercinlere sıkça yem verilmeli.”
 İki simit kendine, iki simit güvercinlere aldığını söyleyen Ömer Çelik şunları dile getirdi: “ Hayvanlara merhamet etmek peygamber efendimizin hadisinde var. İnsanlara nasıl değer veriyorsak hayvanlara da değer  vermemiz lazım. İki simit kendime alırken iki simitte  güvercinler için alıyorum. Bu soğuk havalarda güvercinlerin aç kalmaması için caba sarf ediyorum. Bütün vatandaşları da duyarlı olmaya davet ediyorum.”      
 
HABER: E.DÜZEN

Yorumlar (4)
VATANDAŞ 1 yıl önce
eskiden yemciler güvercin beslerlerdi ey gidi günler eyy
Ereğlili 1 yıl önce
Kedi köpekleride besleyin onlarda zor şartlar altında yaşıyorlar
Redkit 1 yıl önce
Bi köpek olsa bu haberde demediğinizi bırakmazsınız düzceliler bakın azıcık hayvan denilince sadece güvercinler değil bi kap su artık yemek sokak başlarına koyun kışın
Sezgin 1 yıl önce
Kuşların yaşam alanlarını düzce belediyesi katletti hayvanlar tünüyecek yer bulamıyor görsel olarak ta çok çirkin bir görüntü
18°
hafif yağmur