banner614

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA BELEDİYE ÇALIŞMIYOR MU?”

banner619

Düzce merkeze bağlı Hamidiye Mahallesi’nde günlerce toplanmayan çöpler şikayet konusu oldu.

Düzce 08.12.2020, 17:30
1857
“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA BELEDİYE ÇALIŞMIYOR MU?”
banner785

Düzce’de sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bazı sokaklarda çöp konteynerlerinin evsel atıklarla dolup taşması vatandaşların tepki göstermesine yol açtı.

Özellikle koronavirüsün hızla yayıldığı kentte, temizlik ve hijyenin daha da önem kazandığına dikkat çeken Düzceliler, Düzce Belediyesi’nin asli görevlerinden olan çöp toplama hizmetini her mahalleye eşit şekilde vermesini istedi.

Merkeze bağlı Hamidiye Mahallesi sakinleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonu çöplerinin toplanmadığını öne sürdü. Mahalleyi teslim alan kirliliği, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdikleri fotoğraflarla gözler önüne seren tepkili mahalleli, Düzce Belediyesi’ni şu ifadelerle göreve davet etti:

“Hamidiye Mahallesi Furuncu Konakları önündeki çöpler 2 gündür bu vaziyette… Kokudan dışarıda durulmuyor... Tamam sokağa çıkma yasağı vardı ama belediye çalışmıyor mu? Bu nasıl bir sorumsuzluk, virüs ortada kol gezerken sokaklar mikrop yuvası...”

Yorumlar (5)
düzceli 2 ay önce
her gün alınan yer adamın canı sıkılmış evin balkonunda resmini cekmiş orası bir gün alınmasın orasını bok götürür insan oğlu insan canın sıkıldıysa bir zahmet inde temizle orayı
Hamit 2 ay önce
Yav resimde o kadar belli ki köpeklerin dağıttığı ki onlarda aç hayvanlar yemek için mecbur yiyecek atıklarının olduğu yeri karıştıracak ...müslümanlık nereye gidiyor be ..
? 2 ay önce
Önce çöpü konteynırın içine atsınlar
Nef'İ 2 ay önce
Bence ilk olarak çevre halkı çöpü çöp tenekesine atma konusunda bir eğitimden geçirilmeli, bu eksiklik bu fotoğraftan belli oluyor.
ÇEVRE SEVER 2 ay önce
DÜZCE BELEDİYESİNİN ÖNÜNDE BİLE ÇÖP VE KUŞ PİSLİĞİ OLUYOR.
hafif kar yağışlı