banner851

banner614

SOKAKLARDA İN-CİN TOP OYNADI…

banner619

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) risk haritasında "çok yüksek risk" kategorisinde bulunan Düzce'de, salgınla mücadele kapsamında, uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokak ve caddelerde sessizlik hâkim oldu.

banner846
Düzce 18.04.2021, 17:00 18.04.2021, 18:44
1583
banner844

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında 19 Nisan Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının son günü olan pazar günü de vatandaşlar kısıtlama kurallarına uyarak evlerinden çıkmadılar.

Türkiye’de her ilde olduğu gibi Ramazan ayı boyunca uygulanacak olan hafta sonunu sokağa çıkma kısıtlamasında Düzce’nin hafta içi dolup taşan cadde ve sokaklar, boş kaldı.

Vatandaşlar çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmek için evlerine yürüme mesafesinde olan market, manav, kasap ve fırın gibi işyerlerini tercih ettiler.  Vatandaşların sosyal mesafe kuralına riayet ederek alışverişlerini yaptıkları görüldü.

Öte yandan emniyet ekipleri ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına uyulup uyulmadığını denetlerken, vatandaşları kurallara uyması konusunda uyarıda bulundu.

HABER: M. KİLELİ

Yorumlar (3)
Ramazan 3 ay önce
Şahsen ben başka ülkede yaşıyorum. İl nüfusunun %20 şu sokaklarda caddelerde fink atıyordu. Basında yayın kuruluşları dürüstçe mertçe korkmadan mahalle aralarını şehir içini yayinlamalilar.
Vatandaş 3 ay önce
Ya büyük market otoparkları market içleri
sedat 3 ay önce
asil mac kalici konutlarda sizin haberiniz yokk))