banner851

banner614

SOSYAL MESAFE KURALI KİMSENİN UMRUNDA DEĞİL

banner619

Düzce’de vatandaşlar Ramazan Alışverişi nedeniyle, Azmimilli Mahallesinde kurulan Cumartesi Pazarına akın etti. Maskesiz kimsenin alınmadığı pazaryerinde vatandaşlar Sosyal Mesafe Kuralına uymadı. Bu durum, kalabalık ortamlarda hızla yayılan Koronavirüs tehdidinin dikkate alınmadığını gözler önüne serdi.

banner846
Düzce 26.04.2020, 12:15 26.04.2020, 14:21
2945
banner844

Tüm Dünya genelinde büyük bir kâbus yaratan Yeni Tip Koronavirüs Salgını, Türkiye’de de hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tedbirleri en üst seviyeye çıkartmasına rağmen vatandaşlar kurallara uymamakta ısrar ediyor.

Düzce’de Cumartesi Günleri Azmimilli Mahallesinde kurulan Cumartesi Pazarında Ramazan yoğunluğu yaşandı. Vatandaşlar Zabıta ekipleri ve Pazarcı esnafının tüm uyarılarına rağmen Sosyal Mesafe Kuralına uymadı. Pazaryerinde özellikle öğleden sonra büyük bir yoğunluk yaşanırken, vatandaşların Sosyal Mesafe Kuralına uymaması, durumun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi.

Cumartesi pazarında Polis ekipleri ve Zabıta ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alınırken, vatandaşlar özellikle zincir market mağazalarının pahalı olması nedeniyle pazaryerlerini tercih ettiklerini söylediler. Düzce Belediyesi de Pazaryerinin tüm giriş ve çıkışlarına dezenfektan aparatları yerleştirirken, pazarcı esnafının da hijyen kurallarına uydukları görüldü.

Yorumlar (12)
ziyaretçi 1 yıl önce
Düzceliler bunun "ÖLÜMCÜL" bir "SALGIN" olduğunun farkına vardığında DÜZCE Türkiye nin Wuhan'ı olacak... hiçkimsenin UMURUNDA bile değil... yazıktır günahtır hadi kendiniz intihar ediyorsunuz da! bulaştıracağınız yüzlerce binlerce insana ailelerinize yazık değil mi? Düzce'ye : affetmeden gözünün yaşına bakmadan kurallara uymayan eksiksiz herkese 3.150TL cezayı TEK TEK yazmadan KİMSE umursamamaya devam edecektir... ancak CEPLERİNE bi zarar gelince ciddiye alırlar! belki..
Vatansever 1 yıl önce
Rüzgar Sokak ortasına pazar açma ile olmaz Azize de ki pazar yerine düzenlemesini yapıp güzel bir şekilde açılması
TOPRAK 1 yıl önce
Şu mahalle pazarlarındaki esnaf hep aynı kişiler. Mahalle mahalle gezeceklerine bölüştürsenizde her zaman mahallelerde bir kaç tanesi açık olsa da millet yığılmasa .
Mert 1 yıl önce
Daha ne kadar uyulacak abartmayın o zaman devlet para versin esnaf ile bu kadar uğraşmayın terbiyesizlik yapmayın milleti marketlere mahkum etmeyin terbiyesizlik yapmayın basın haberciler...
Sinan 1 yıl önce
Marketlerdeki yoğunluğu kuralsızlığı çekip haber yapma gel pazarcının ekmeği ile oyna bakalım pazarlara birdaha girebilecek misin öncü
Erg 1 yıl önce
Aziziyedeki pazari kapatip azmimillide acilmasi dogrumu?
Düzceli 1 yıl önce
Vakilik göreve....pazaryerlerini tamamen kapatın..
Aa 1 yıl önce
Aziziye pazarını kapatıp pazar sayısını 2 güne düşürürseniz yoğunluk olması doğal değil mi...?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu