banner851

banner614

"SOSYAL MESAFE" KURALI KONTROL EDİLİYOR

banner619

Korona virüs nedeniyle Düzce Ticaret İl Müdürlüğü haksız ticari uygulamaların önüne geçmek için il genelinde denetimlerini sürdürüyor.

banner846
Düzce 08.04.2020, 17:47 10.04.2020, 10:35
2575
"SOSYAL MESAFE" KURALI KONTROL EDİLİYOR
banner844

Marketlerde, satışa sunulan sebze-meyve ve diğer gıda maddelerinin fiyat etiketleri ile alış-satış fiyatlarının kontrollerini yapan Düzce İl Ticaret Müdürlüğü, Korona virüs nedeni ile hijyen kurallarını da kontrol ediyor.

Denetimlerde, esnafın hijyen kurallarına uyup uymadığını, koruyucu önlemleri alıp almadığını ve vatandaşlara da "Sosyal Mesafe" kuralına uymaları konusunda bilgiler verilip verilmediği denetlendi. 

Haksız fiyat artışı tespit edilen yerlerde vatandaşların, mobil uygulaması “Haksız Fiyat Artışı” üzerinden ve ALO 175 hattından başvuru yapmaları mümkün olduğunu belirten Düzce İl Ticaret Müdürlüğü, "İşyeri sahiplerinin, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşların ve çalışanların maske ile girmeleri, müşterilere tek kullanımlık poşet eldiven verilmesi ve marketlerde her 10 metrekareye 1 müşteri olacak şekilde planlama yapmaları konularında hassasiyetlerin göstermeleri önem arz etmektedir" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (5)
Düzceli 1 yıl önce
Pazaryerinde onlarca insan maskesiz dolaşıyor, hiç bir tedbir olmaksızın alışveriş yapılıyor denetim yok. İnsanların hayatını tehlikeye atıyorlar.. Umarım çaresine bakılır.
Dzcli 1 yıl önce
Fiyat mesafesinede bakılsa
HALO 1 yıl önce
Maske satmak heryerden yasak marketler sözde bedava verecekti. Hiçbiri vermiyor maske yoksa içeri almıyorlar. Eyyy DEĞERLİ YETKİLİLER NİYE BU KONUYLA İLGİLENMİYORSUNUZ. DÜZCE BU KADAR SAHİPSİZMİZ???
hamza 1 yıl önce
Bugun mecbur ciktim eczaneye ilac almaya maske yok eve de gelmedi millet disarda herkes 20 yas altida 65 yas ustude bu nasil is nasi duzen maskeler eve neden gelmiyor insanlar bu ne ciddiyetsizlik yazik nereye gidiyoruz hesabini kim vericek bunun
Maskeler nerde? 1 yıl önce
Markete giriyorsun maske takmak zorunlu ama maske yok? Satın almaya kalksan yasak, bulamıyorsun. Önce maske tedarik edip sonra kural koysaydınız!
24°
açık