banner851

banner614

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HAREKETE GEÇTİ

Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Çamköy Mahallesinde yaşanan aile dramına kayıtsız kalmadı. Öncü Haber’de yayımlanan haberin ardından, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 9 aylık hamile imam nikahlı eşi ve 3 yaşındaki kızı ile birlikte sokakta kalan Erkar Özkaynak’a barınma ve nakdi yardım yapmak için harekete geçti.

banner619
Düzce 03.09.2021, 12:00 03.09.2021, 15:51
2112

Ailesi tarafından sokağa atılan Erkar Özkaynak, 9 aylık hamile imam nikahlı eşi Satıman Solak ve 3 yaşındaki kızı ile birlikte, Çamköy TOKİ Konutlarında bulunan bir binanın blok boşluğuna kurdukları çadırda yaşam mücadelesi veriyordu.

Doğumuna bir hafta kalan Satıman Solak, yaşadıkları mağduriyeti Öncü Haber mikrofonuna anlatarak, Düzceli yetkililerden yardım talebinde bulunmuştu.

Ailenin yaşadığı dramın Öncü Haber’de yayımlanmasının ardından Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı harekete geçti. Satıman Solak ve İmam nikahlı eşi Erkar Özkaynak ile 3 yaşındaki kızları, dün gece saatlerinde kaldıkları çadırdan alınarak, geçici olarak bir yakınlarının yanına yerleştirildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın aileyi bugün bir eve yerleştirecekleri ve nakdi yardım yapacağı öğrenildi.

Öte yandan, Düzce’de bulunan bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının da  aileye yardım yapmak için harekete geçtikleri öğrenildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)