banner851

banner955

SU SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYORLAR…

Düzce’de şehrin göbeğinde 5 yıldır su problemi yaşayan ve çalmadık kapı bırakmayan vatandaşlar isyan etme noktasına geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yaptıkları her şikâyetlerinin ardından, Düzce Belediyesi Beyaz Masa biriminden her seferinde ‘Sorun Çözüldü’ mesajı aldıklarını söyleyen vatandaşlar, duruma tepki gösteriyor.

Düzce 28.02.2022, 17:50 28.02.2022, 18:01
2466
SU SORUNUNA ÇÖZÜM BEKLİYORLAR…

Ağa Mahallesi 1961. sokakta vatandaşların 5 yıldır yaşadığı su problemi, bugüne kadar yapılan şikayetlere rağmen çözülemedi. Hızla artan yapılaşma ile birlikte nüfusun artması nedeniyle, sokağa su veren hattın yetersiz kalması nedeniyle binalara su çıkmıyor. 5 yıldır aynı eziyeti çektiklerini söyleyen mahalle sakinlerinden Hamit Şengöç, CİMER’e yaptıkları her şikayetin ardından, her seferinde Düzce Belediyesi Beyaz Masa Biriminden ‘Su Probleminiz Çözülmüştür’ mesajı geldiğini, ancak aynı sıkıntıyı senelerdir çektiklerini belirtti.

Çözüm için çaldıkları her kapıdan sonuç alamayan Hamit Şengöç, sesinin duyurmak için son çare olarak ilgili şikayetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar hattına yapmakta buldu.

Ağa Mahallesi 1961 sokağa su veren boruların ince olduğunu ve bu nedenle musluklardan su akmadığını kaydeden Şengöç, “Biz yıllardır aynı problemi yaşıyoruz. Bizim sokağımıza su veren borular yetersiz. Başvurmadığımız kapı kalmadı, ama 5 yıldır aynı sorunu yaşıyoruz. Özellikle yaz aylarında hiç su akmıyor musluklardan, CİMER’e şikayet ediyoruz, ardından Düzce Belediyesi Beyaz Masa Birimi bize, “Su Probleminiz Çözülmüştür” şeklinde mesaj gönderiyor. Su birinci katlara dahil hiç çıkmıyor. Yüksek kattaki dairelerdeki musluklardan hiç su akmıyor. Biz Düzce Belediyesinden bu sorunu bir an önce çözmelerini bekliyoruz” dedi.

Belediye yetkilisi: “Su sorunu yok, basınç problemi var”

Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabiri’nin görüştüğü Düzce Belediyesi yetkili ise, sokakta su sorununun olmadığını, ancak hatların eski olmasından dolayı basınç sorunu yaşandığını belirtti.

Sokağın su problemini çözmek için proje hazırlandığını, ancak hava muhalefeti nedeniyle çalışmalara başlanamadığını belirten yetkili, “Ağa Mahallesi 1961 sokakta su sorunu yok. Hatlar eski, basınç sorunu var. Biz konu ile ilgili şikâyetlere istinaden su sorunun çözümü için bir proje hazırladık. Aziziye Mahallesinden oraya hat çekerek, basınç sorununu çözeceğiz. Ama hava muhalefeti nedeniyle bu çalışmayı yapamıyoruz. Havalar açınca, 2-3 günde bu çalışmayı bitiririz. Bir de orada sadece Pazar günleri su sıkıntısı yaşanıyor, herkes evde olduğu için. Bunun dışında herhangi bir su problemi yok. Biz bize gelen bütün şikâyetleri değerlendirip, anında çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI   

Yorumlar (6)
Necati albayrak 8 ay önce
Orda eski şebeke var yeni hat çekilmesi lazım bir an önce yapılsın millet ayrımı yapılmasın
Seçim önceleri 8 ay önce
Her seferinde seçimlerden birkaç gün önce belediye araçları ağa mahallesine sefer düzenliyor temizlik yapılıyor kaldırım boyanıyor yardımlar dağıtılıyor sonra oylar hooop alınıyor ondan sonra bir sonraki seçime kadar elvedaaa eee mahalle sakinleri iş size düşüyor
recep 8 ay önce
aynı durum beycilerde de var her hafta sonu cumartesi pazar su problemi çekiyoruz
beyaz masayı aradığımızda yapılacak birşey yok diyorlar
Şampiyon 8 ay önce
Akp nin kalesi ağa mahallesi birde olucak iş değil 5 sene birde ; acaba geçen seçim zamanı ne sözü verdiler …. Verin hemşerim oyunuzu bir beş sene daha beklersiniz acele etmeyin ….
Hamit 8 ay önce
Öncelikle çok teşekkür ederim.Sadece pazargünü su yok diyen yetkili hafta içi bizimlemi yaşıyor su 365 gün yok. Gelip baka bilirler. Ve son olarak su sıkıntısı değil basınç sıkıntısı dediler hava ısınınca 3 günde yapılır dediler peki 5 senedir havalar hhep yağmurlumu sayın yetkili.☺️
Aslı 8 ay önce
Su sorunu değil basınç sorunumu var?hiç güleceğim yoktu:)))))para sorunu yok ama enflasyon sorunu var gibi birşey:)))
20
açık