banner614

“SUDA AZALMA VAR, BASINÇ YOK!”

banner619

Düzce Belediyesi, şehir merkezi ve bazı mahallelerde son günlerde yaşanan su sıkıntısı ile ilgili yeni açıklama yaptı. Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Uğur Suyunda yaşanan azalma nedeniyle basınç problemi yaşandığı ve bu nedenle yüksek katlı binalara su çıkmadığı belirtildi.

banner846
Düzce 05.07.2020, 18:00
8355
“SUDA AZALMA VAR, BASINÇ YOK!”
banner844

Düzce Belediyesine son günlerde yaşanan su sorunu ile ilgili yapılan şikayetler üzerine, Düzce Belediyesi tarafından yeni açıklama yapıldı. Yaşanan su sıkıntısını, Düzce’nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyunda yaşanan azalmaya bağlayan Düzce Belediyesi, şebeke suyu ile bahçe sulanmaması ve araba yıkanmaması uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Düzce Merkez Uğur Suyu içme suyu arıtma tesisimizde 04.07.2020 Cumartesi günü, il genelinde yaşanan su problemi ile ilgili olarak gerekli çalışmalar yapılmıştır.  Yapılan çalışmalar sonrası aynı gün saat 17.30 da hatlara su verilmeye başlanmıştır. Ana borular ve depolardaki suyun bitmesinden dolayı bazı mahallelerimize su geç ulaşmakta ve yüksek katlara su verilememektedir.  Ana hatlardaki borulara ve depolara su besleme çalışmaları aralıksız devam etmektedir.  Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen Düzce Merkez içme suyu kaynağı olan Uğur Suyu Deresinden alınan su miktarında azalma yaşandığından, içme suyu arıtma tesisimize istenilen miktarda su gelmemektedir.  İçme suyu ile bahçe sulaması, araç ve sokak yıkaması yapmamanızı ve su tüketimine ekstra özen gösterilmesini tüm vatandaşlarımızdan rica ederiz.  Kamuoyunun bilgisine sunar, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Yorumlar (85)
Düzceli BiLiR 8 ay önce
Asıl sebebi herkes biliyor. Absürt konuşmalarla suçlu saklanıyor. Heslere hangi belediye başkanı izin verdi ise,sorumlu odur. Bir kişi kesesini doldururken düzceli suyundan oluyor.
Burada A partisi B partisi C partisi değil Düzceli su icemiyor. Problemin en kısa zamanda çözülmesi dileğiyle
Deli fişek 81 12 ay önce
Oy moy yok
Ramazan Koç 12 ay önce
Yağdır mevlam Su. Yağsa da boşa gidiyor.Çeşmelerden tıssss sesi geliyor.Ülkenin şu cennetinde susuzluk yaşanıyor.Bu becerisizlerle bu kadar. Ben niye yorum yazıyorum ki, öncü yayınlamayacak zaten.
Realist 12 ay önce
Duzcede yasayip imamogluyla ugrasan zihniyetler insAllah sonunda gercekleri gorur.Secimde korna calip konvoy yaparak hizmet alinmaz.Once kafayi degistirn,sonra belki susuzluktan ve b...k kokusundan kurtulursunuz.
Kezban 12 ay önce
Bu yaz ayinda susuz birakilirmi millet su faturalarini yazmayi bilirsiniz Allah sorsun sizden
Çalişacak Başkan Lazim 12 ay önce
Su bu fiyatayken biri bahçe suluyorsa taktir etmek lazim ne yetistiriyor acaba elmas ağacı mi
Su Aygırı 12 ay önce
Suyu İstanbula verirken bu günleri düşünmediniz mi? Bundan sonra ne kadar su o kadar oy size..
Düzcelii 12 ay önce
Ben 10 senedir şaziye köyünde oturyorm bu su sıkıntısını her yaz cekiyorum..her sene ozellikle yaz mevsiminde gun icinde su yok.gece gelcek te isini görcenn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu