banner614

SÜRÜ HALİNDE GEZEN SOKAK KÖPEKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR

banner619

Yahyalar Mahallesinde sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası oluyor. Sokak köpekleri nedeniyle dışarı çıkamadıklarını söyleyen vatandaşlar, Düzce Belediyesine defalarca şikâyette bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söylediler.

banner846
Düzce 08.05.2020, 12:10 10.05.2020, 10:02
3784
banner844

Yahyalar Mahallesinde sürü halinde gezen sokak köpekleri ile ilgili vatandaşlar Öncü TV Whatssap İhbar hattına video çekip gönderdi. Görüntülerde 30’a yakın başıboş köpeğin olduğu görülürken, vatandaşlar sokak köpekleri nedeniyle sokağa çıkamadıklarını söylediler.

“Ekmek Almaya Bile Gidemiyoruz”

Düzce Şehir Merkezi ve Mahallelerde sayıları her geçen gün artan sokak köpekleri, tehlike saçmaya devam ediyor. Yahyalar Mahallesinde sürü halinde gezerek, çevre sakinlerini tedirgin eden sokak köpeklerinin Düzce Belediyesi tarafından toplanarak barınağa götürülmesini isteyen vatandaşlar, “Sokak köpekleri nedeniyle ekmek almaya bile gidemiyoruz” dediler.

“Düzce Belediyesi'ne Yüzlerce Şikâyette Bulunduk…”

Sokak köpekleri ile ilgili Düzce Belediyesi'ne çok sayıda şikâyette bulunduklarını, ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamadıklarını söyleyen vatandaşlar,  “Yahyalar mahallesi 2407.sokak sakinleri sokağa çıkamıyor. Lütfen bize yardım edin. Belediye'ye yüzlerce ihbarda bulunduk, ama bizi dikkate almadılar. Yaklaşık 30 köpek var ve gece gündüz sürekli aktif haldeler.  Ekmek almaya bile gidemiyoruz. Korona yüzünden iyice çoğaldılar. Ama karantina bitecek, bunlar yine bize kalacak. Sürekli ürüyorlar ve çok saldırganlar. Lütfen bize yardım edin, çok zor durumdayız ve sesimizi duymuyorlar. Sesimiz olun lütfen” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar (37)
Yilmaz Ertan 1 yıl önce
Bu cocuklara sevgi gosterirseniz ac birakmasaniz onlara biraz su biraz yemek verin kimseye kotulukleri yoktur sizleri kotu insanlardan korurlar onlar can dostu ama onlara kotuluk yaparsaniz hicbir zaman unutmazlar onlarinda yasama haki var rabim onlari bu dunyaya getirdiyse onlarinda bir gorevi var cocuklara eziyet etmeyin ve sikayetci olmayin sadece artan yemeklerinizden ve birazda su verin onlar cok deyerli ve sebaba girersiniz
BRS 1 yıl önce
Köpek kovucu cihazlar var. Tabiki bazıları ise yaramıyor kaliteli olması şart yoksa telefonda indirdiğiniz uygulamalara falan güvenmeyin. Denemenizi tavsiye ederim. Sonuçta her köpek aynı değil.
Hayati celik 1 yıl önce
Ekmek vermessen yedirmessen ekmek almaya gidessin
Serkan 1 yıl önce
İri köpeğin sahipsiz şekilde şehirde gezmesi çok tehlikeli, iki kilogramdan ağır gelen köpekler topluca saldırabilir, hayatı tehlike oluşturur. Bence toplanıp evsel atıklarla beslenilebilinir.
Vatandas 1 yıl önce
Yahu bu kopeklere mudale edilirse ayri bir haber yaparsiniz kesin ... bu kopekler heryerde sorun arabamin tanponunu nerdeyse kopariyordu.. sahipleri kimseonlarada bi ceza verilsin... birde oncu haber olarak birkezde korpecler mah. Gelin marketlerin ozellikle halk marin yolu nasil iskal ettigini bu viruslu zamanoldugu halde vatandas ordan.gecerken nasi eziyet cektigini haber yapin lutfen...resmen engellu yolu dahil isgal ediyorlar. Sorun sagdece kopek olsa keske..saygilar
Yildiz Altas 1 yıl önce
Korova virüsünden dolayi sizin gibi pislik insanlardan sokaklar kurtuldu ve Doga hayvanlarimiza kaldi lütfen Allah ın çaresiz kullarini dogalariyla başbaşa birakin insanlar hep doyumsuzdur aç gözlülerdir insanogluna hic birsey ders olmaz o hayvanlara yiyecek su verseniz saldirmazlar hayvanlar aç yemek ve ekmekleri çöplere atasiya kadar bir can bir hayvan doyurun zaten hepiniz birer günahkar torbalarisiniz HAYVAN EVÇİLLEŞİYORDA NE YAZIKKİ İNSAN EVCİLLEŞEMİYOR
YALÇIN 1 yıl önce
Yazık Hayvanlara Sahip Arıyorlar. Hiç bir köpek merhametle yaklaşan insana bisey yapmaz .unutmayalim Aç kurd saldırır. En sadık dostlardır onlar .
Ohlaz 1 yıl önce
Her sabah otogar önünden servise biniyorum acaba bugün yine oradalarmi diyorum çünkü bir tane yok en az 8 10 tane biri bir havliyor hepsi ayaklanıyor hadi ben korkmuyorum ya Küçük bir kıza saldirsalar ne olacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık