banner851

banner955

SÜRÜCÜLER ISRARLA ARAÇLARINI KALDIRIMA PARK EDİYOR

Düzce’de her geçen gün artan araç sayısı nedeniyle ortaya çıkan trafik ve otopark sorununun önüne bir türlü geçilemiyor. Açık otoparkların fiyatlarını yüksek bulan sürücüler, kaldırımlara yöneliyor. Bu durum da yaya güvenliğini tehlikeye atıyor. Düzceli vatandaşlar, her geçen gün artan trafik ve otopark sorununa karşı bir an önce çözüm bulunmasını bekliyor.

Düzce 24.11.2021, 14:30 24.11.2021, 18:18
1072

TÜİK verilerine göre, Düzce’deki araç sayısı 120 bini geçti. 395 bin 679 nüfuslu Düzce’de her geçen gün artan araç sayısı, trafik ve otopark sorununu da beraberinde getiriyor. Öyle ki, Düzce’nin her köşe başında özel otoparklara rastlamak mümkün. Ancak özellikle Özel otopark ücretlerinin 7 ila 10 TL arasında olması, Düzce Belediyesi Katlı Otoparkının da kapasitesi nedeniyle Düzce’de ki araç sayısını karşılamaması nedeniyle araç sürücüleri, çözümü kaldırımlara park etmekte bulunuyor.

Özellikle ara sokaklarda park edilen araçlar nedeniyle, kaldırımları kullanamayan Düzceli vatandaşlar, yoldan yürümek zorunda kalıyor. Bu durum ise yaya güvenliğini tehlikeye atarken, Düzceliler trafik sorunu ve kaldırım üzerine park eden araçlara çözüm bulunmasını istiyor.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü sorumluluğunda olan kaldırımlara araçların park edilmesi ile ilgili denetimlerin yetersiz kalması da, ‘bu sorun görmezden mi geliniyor?’ sorularını akıllara getiriyor. Yaya güvenliğinin sağlanması için, araçlarını kaldırımlara park eden duyarsız sürücülere yönelik denetimlerin arttırılmasını isteyen Düzceli vatandaşlar, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerini göreve davet etti.

Konu ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan Ferhan Taşdan isimli bir vatandaş, “Trafik sorunu tek başına ayrı bir sorundur. Millet çile çekiyor. Geçen o ışıkları 2 gün serbest bıraktılar trafik rahatladı. Otoparklara gelince oda ayrı bir sorun, kaldırım da sağda solda kendi başına bir sorun. Nasıl bir uygulama yapacaklar bilmiyorum ama 3 sene, 5 sene sonra ne yapacaklar ben onu düşünüyorum. Nasıl bir çözüm bulacaklar bu Düzce’nin trafiğine her geçen gün araç sayısı artıyor sorun bitmiyor. Özellikle kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle, vatandaşlar kaldırımlardan yürüyemez hale geldi. Bir Düzceli olarak, trafik sorunu ve kaldırım işgallerine karşı, yetkililerin önlem almasını istiyorum” dedi.

Otopark sorununun Düzce’de en büyük sorun haline geldiğini kaydeden Serkan Soyluoğlu ise, “Otopark sorunu Düzce’de çok büyük bir sorun şuan. Bunu her gün yaşıyoruz, herkes yaşıyor. İnsanlar araçlarını çekincede bir şey diyemezsin çünkü burada esnaf dükkânlarına mal indiriyor. Bunlara bir çare olması gerekiyor. Arabasını çekmese olmuyor. Çekse vatandaş rahatsız oluyor. Yayanın geçişi engelleniyor başka bir şey yok.  Bunlara biran önce bir çare bulunması gerekiyor” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (12)
geveze 1 yıl önce
park alanları da çok pahalı hmde bi yaptırım olmadıktan sonra değişmez düzce trafiği de bitmez.
çöp 1 yıl önce
fotoğraftaki çöplere bakar mısınız? yeşil düzce ne hallerde. daracık sokaklar virane eski binalar.
can 1 yıl önce
ALMANYADA KALDIRIMA PARK ED YARIM 15 DAKIKADA ARABAYI CEKICILER CEKER VE CEKIS PARASI 200 EURO ARTI CEZA 75 EURO CEZA ALMANYADA DÜZEN VAR KOTROL COK DENETIM COK
Şampiyon 1 yıl önce
Bu olaya sayın valimizin kesin çözüm getirmesi gerekiyor..
Nazmi ARAR 1 yıl önce
On gün evvel Eskişehir kurşunlu cami etrafında bir gün geçidim araçlar cadde ve sokaklarda park ücreti yok hemde CHP li belediye bizdede ücretsiz yer kalmadı gibi hele imamhatip cami karşısı alamet kaldırım insan kıt araba yolu çok dar
İsmail 1 yıl önce
Çekici yokmu acimayacaksin yükünü indirip bindirene laf yok ama şahıs araçlarını anında çekiciye yukleyeceksin kardeşim adam çarsida oturuyor 1 dukkanina arabayla gidiyor binlerce var böylesi
Düzce li 1 yıl önce
Herkez araçlara ceza yazılsın diye bahsetmiş ama kendileri 2 dakka biyerde durunca polis gelse ağlarlar kendi başına gelmesini istemediğini başkası için istemeyin araclara ceza yazın diyeceğinize otopark ücretlerini denetleyen bir polis zabıta birimi olsun demeliyiz bence insanların çoğu asgari ücret alıyor 10 lira ücret vermek zor oluyor
Yamalı Pantalon 1 yıl önce
Otopark terörü bitmeden bu iş çözülmez. Nedir 10 lira ücret yahu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız