banner851

banner955

TABİAT PARKLARINDA ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Düzce’nin doğal güzelliklerini ziyaret eden piknik yapan kendini bilmezlerin çevreye attığı çöpler Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünü bağlı ekipler tarafından temizlendi. Her yıl temizlenen ve ziyaretçiler tarafından çöpler atılan doğal güzelliklerimiz yeniden çevre düzenlemesi yapılarak çöpler toplatıldı.

Düzce 13.10.2022, 15:00 13.10.2022, 14:37
2282

 Düzce’nin Korugöl, Aydınpınar Şelaleleri ve Güzeldere Şelalesi tabiat parklarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince çevre temizliği yapıldı.

 Şube Müdürlüğünden çevrenin kirletilmemesi uyarısı yapılarak, “Sağlıklı bir çevrede yaşamak insanın en temel haklarından biridir. İnsan yaşadığı çevrenin düzenini bilmeli ve bu düzene uygun şekilde hareket etmelidir. Ne yazık ki bu basit kurala biz insanlar çoğu zaman uymayı başaramıyoruz. İnsanoğlu sorumsuzluğu ile yine insanoğlunun temiz bir çevrede yaşama hakkını gasp ediyor. Korunan alanlarımızı ziyaret eden vatandaşlarımızdan çevre temizliğine dikkat etmelerini ve çöplerini yerlere atmamalarını rica ediyoruz” denildi.  ÖNCÜ HABER/İHA

Yorumlar (1)
Düzce'li.. 2 ay önce
Eğer ilk kokuldan itibaren okulların çevresi temiz değilse, toplumdan temiz bir çevre beklemeyin.. Eğitim milattan önce üçbin li yılları öğretmek, mikro organizmaların sindirim sistemini öğretmek değil.. Önce İnsan olmanın donanımları yüklenir çoçuklara..
Yeni Sayımız