banner851

banner614

TAM 584 KİŞİ KAPASİTELİ…

Düzce’deki en büyük yurt yatırımı olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı 584 yatak kapasiteli Mahpeyker Sultan Kız Öğrenci Yurdu binasının inşaatı tamamlanarak öğrencilerin hizmetine açıldı.

banner619
Düzce 12.01.2021, 12:20 04.02.2021, 16:27
3409
TAM 584 KİŞİ KAPASİTELİ…

Konuralp mevkiinde yükselen ve Düzce’nin kapasite olarak en büyük yurt yatırımı olan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Mahpeyker Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nun inşaatında sona gelindi.

Düzce Üniversitesi öğrencileri için modern bir yaşam alanı oluşturmak için yapılan yurt öğrencilerin hizmetine açıldı.

584 kişi kapasiteli yurtta odalar üçer kişilik olarak tasarlandı. Her odada üç yatak, üç çalışma bandı banyo, tuvalet ve kişiye özel dolaplar bulunuyor. Konaklama şartlarının dışında yurt ortak kullanım alanları olan konferans salonu, etüt odaları, basketbol sahası ve engelli odalarıyla da dikkat çekiyor.

Öte yandan yenilikçi teknoloji anlayışıyla Düzce’ye kazandırılan Mahpeyker Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda ‘Gri Su Geri Kazanım Sistemi’ ile %80 oranında su tasarrufu sağlanacak.

Toplam yatırım bedeli 6.6 Milyon TL olan yurt, pandeminin etkilerini hafifleyerek yeniden yüz yüze eğitime geçildiği zamanlarda öğrencilere ev sahipliği yapmak için gün sayıyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (2)
Ben yurtta kalırken 9 ay önce
Aynı bahçede 2 blok erkek, 1 blok kız yurdu vardı. Gayet huzurlu ve kardeşçe 4 yıl geçirdim. Kantin ve yemekhane ortak binadaydı, hiçbir sorun yaşamadım. Şimdi neden sadece kız yurdu yapılıyor?
hasan 9 ay önce
İsa müdür geldikten sonra maşAllahı var GSB nin