banner851

banner614

TAMAMI YIĞILCA’DA BULUNUYOR

Düzce’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarına ilişkin Düzce Valiliği’nden yapılan son bilgilendirmede, geçit vermeyen köy yolu sayısının 4 olduğu bildirildi. Yolları karla kaplanan Yığılca’ya bağlı Çamlı, Mengen, Tuğrul ve Yaylatepe köylerinde karla mücadele devam ediyor.

banner619
Düzce 19.01.2021, 12:16
2441
TAMAMI YIĞILCA’DA BULUNUYOR

Düzce’de Yığılca dışında hiçbir ilçede kapalı köy yolu kalmadı. Düzce İl Özel İdaresi’ne bağlı ekiplerin günlerdir sürdürdüğü yoğun çalışmalar sonucunda kapanan 232 köy yolunun büyük bölümü açıldı.

Dün akşam saatlerinde kapalı köy yolu sayısı 95’e kadar düşerken bugün saat 12:00 itibariyle karın ulaşıma engel olduğu köy yolu sayısı 4 olarak açıklandı. Yolları geçit vermeyen Çamlı, Mengen, Tuğrul ve Yaylatepe köylerinin tamamı Yığılca’da bulunuyor. Düzce’nin merkeze en uzak ilçesi olan ve yüksek kesimlerde birçok köyü bulunan Yığılca’da yer yer kar kalınlığı 1 metreye kadar ulaşırken, karla mücadele seferberliği durmaksızın devam ediyor.

170 personelden oluşan Düzce İl Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadele ekiplerinin, 49 iş makinesi ile kapalı olan köy yollarında çalışmaları aralıksız sürüyor.

HABER:C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (2)
Yığılcalı 9 ay önce
Yolların kapalı olması Yığılca nın karla mücadelede bile yine üvey evlat muamelesi gördüğünün kanıtıdır.
Vatandaş 9 ay önce
Merkezde açamadınız daha yolları. Hikaye anlatmayın burada. Ne tuzlama var, ne ara yol açma var.