banner614

TANAL’DAN VEKİLLERE: ESERİNİZLE GURUR DUYUN!

banner619

Düzce’den sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Düzce’nin Türkiye’de en kirli havaya sahip olan il olmasıyla ilgili Düzce milletvekillerini hedef aldı. Yeşiliyle anılan şehirdeki bu verilerle ilgili Düzce milletvekillerine “Eserinizle gurur duyun” sözleriyle tepki gösteren Tanal, “Düzce’nin hava kirliliği sorunu var.” dediğimde, çözüm amaçlı kanun teklifi sunduğumda beni hedef aldınız. Keşke dinleseydiniz.” ifadelerini kullandı.

Düzce 30.11.2020, 11:40
3949
TANAL’DAN VEKİLLERE: ESERİNİZLE GURUR DUYUN!
banner785

Düzce’de lastik yakarak elektrik enerjisi, üretmeye vize veren ve kamuoyunda infiale neden olan kanun değişikliğinin yankıları henüz sürerken Düzce’nin hava kirliliği zirve noktaya ulaştı. Düzce’de yapılan son ölçümlerde hava kirliliği endeksi kritik eşik olan 300’ü aştı.

Türkiye’de hava kirliliğinin açık ara en yüksek olduğu il unvanını alan Düzce için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘sağlık alarmı’ verdi. ‘Herkes daha ciddi sağlık etkileri ile karşılaşabilir.’ denilerek dışarıda yapılan aktiviteler için ‘kesinlikle yapmayın’ uyarısı düşüldü.

Yeşiliyle anılan Düzce’de hava kirliliğinde zirveye yerleşmesinin ardından uzun süredir tartışılan ve Düzce’de lastik yakarak elektrik enerjisi üretilmesinin önünü açtığı kaygısıyla büyük tepki çeken yasa değişikliği teklifi yeniden gündeme geldi.

Çevre düşmanı teklifi Düzce kamuoyuna ilk duyuran ve meclisten geçmemesi için büyük çaba sarf eden Düzce’den sorumlu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, veriler üzerinden Düzce milletvekillerine yüklendi.

“ESERİNİZLE GURUR DUYUN!”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tanal, “Eserinizle gurur duyun Düzce’nin AKP’li/MHP’li vekilleri! Bakanlığın ölçümlerine göre havası en kirli il Düzce oldu. “Düzce’nin hava kirliliği sorunu var” dediğimde, çözüm amaçlı kanun teklifi sunduğumda beni hedef aldınız. Keşke dinleseydiniz” cümleleriyle Düzce’nin hava kirliliği sorunu için harekete geçmeyen Düzce milletvekillerini hedef aldı.

“DÜZCE'DE HAVA KİRLİLİĞİNİN RİSK TEŞKİL ETMEDİĞİNİ SAVUNDUNUZ”

Paylaşımında, Düzceli vekillere, “Kendinizi inkar edercesine Düzce'de hava kirliliğinin risk teşkil etmediğini savundunuz’ ifadesiyle seslenen Tanal, “Kanun teklifime destek verseydiniz bugün Düzce'yle ilgili bu olumsuz haber başlıklarını okumamış olurduk” diyerek yüklendi. Tanal, Düzceliler’e de “Düzceli hemşehrilerim, Cumhur Koalisyonu'nun size faydası yok, zararı var.” diye seslendi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (19)
Sadece İnsan 2 ay önce
Valla Allah razı olsun Mahmut Tanal'dan. Adam ısrarla gündeme getirmese kimse anlamadan atı alan üsküdarı geçecekti. Dünyanın hiç bir yeride hava kirliliğinin rekor kırdığı bir şehirde kimse lastik yakma fabrikası fikrini aklından bile geçirmez. Bizde ise tam tersi illa yapacağız diye bastırıyorlar. Rant var deyince de kızıyorlar. Bu ısrar normal mi sizce, insan ister istemez düşünüyor rant mı var acaba diye.
Ali 2 ay önce
Çözüm olmazsa bir iki sene tayin isteyip gideceğim bu nedir ya nefes alırken burnum yanıyor
Kemal kaya 2 ay önce
Yazıklar olsun AKP - - - MHP
namık 2 ay önce
sen istanbula git seçmemine sahib çık düzcenin sana ihtiyacı yok yok yok
Köylü 2 ay önce
Oy verdiğimiz hiç birşey yapmıyor vermdigimiz uğraşıyor yazık
Duzceli 2 ay önce
demekki doğalgaz gelmese düzcenin halini düşünemiyorum.tanal kalici konutlar kömürlü sistemdi.bu sistemi sizin hükumet kurdu bu hükümet doğalgazı getirdi.Doğalgaz yaygınlaştırilmali. bence..boş konuşuyorsun tanal
Kizgin halk 2 ay önce
Akp ve mhp vekilleri duzcenin havasinin pisliginden siz sorumlusinuz.Sizi Allaha havale ettim.Haram olsun size verdigimiz oylara.Ozellikle umite..Gunlerdir sis icindeyiz.A.Agaohlunn oglu zenginligone zenginlik katsin biz zehirlenelim.Akepe tam cehenneme layik olursunuz.
bulut 2 ay önce
durmak yok devam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu