banner851

banner955

TANITIM TIRI YOLLARDA

Düzce’de bin 500 konutun inşa edileceği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ’nin “İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa” projesi için hazırlanan tanıtım tırı, sosyal konut hamlesinin detaylarını vatandaşlara yerinde anlatmak amacıyla yola çıktı. Komşu il Bolu’ya da gelecek olan tırdaki uzman personel, toplamda 17 ili ziyaret ederek örnek daireleri VR gözlük sayesinde vatandaşlara gezdirecek, kat planları ve projelerde kullanılacak malzemeler hakkında detaylı bilgi verecek.

Düzce 18.10.2022, 16:00
537
TANITIM TIRI YOLLARDA

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ tarafından hazırlanan “İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa” tanıtım tırı, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını vatandaşlara yerinde anlatmak amacıyla yollara koyuldu. Bu kapsamda tanıtım tırı 17 ilin meydanlarını gezecek, “İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa” projesini detaylarıyla vatandaşlara anlatacak.

“Projeye 7,5 milyonluk rekor başvuru”

Bakanlıktan yapılan açıklamada 500 bin sosyal konut, 1 milyon arsa ve 50 bin iş yeri ile Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan “İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa” projesine 7,5 milyonluk rekor başvuru yapıldığı belirtildi. Projeyle ilgili vatandaşların merak ettikleri sorular sosyal medya, yazılı-görsel medya ve TOKİ bilgilendirme hattından yanıtlanıyor. Bu kapsamda vatandaşların merak ettikleri soruları yerinde cevaplayabilmek için yeni bir hizmet daha başlatıldı.

“Tanıtım tırı 17 ilin meydanlarını gezecek”

Bakanlık açıklamasında başlatılan yeni hizmet hakkında bilgi verildi. Açıklamada “Şimdi de ‘İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Arsa’ tanıtım tırı vatandaşın ayağına gidecek. 17 ilin meydanlarında TOKİ uzmanları doğrudan vatandaşları projeye ilişkin bilgilendirecek.” ifadeleri kullanıldı.

Tanıtım tırı Ankara’nın ardından Diyarbakır, Konya, Muğla, Aydın, Erzurum, Kahramanmaraş, Yozgat, Tunceli, Amasya, Bolu, Zonguldak, Afyon, Uşak, Kırşehir, Elazığ ve Manisa şehirlerinin meydanlarında vatandaşla buluşacak. Böylece vatandaşlar “Türkiye’nin en büyük sosyal konut hamlesi” ile ilgili tırda bulunan TOKİ uzmanlarıyla yüz yüze görüşerek merak ettikleri sorulara ilişkin bilgi alabilecek.

Yorumlar (3)
halk 2 ay önce
yalandan
08YAVUZ81 2 ay önce
7,5 milyon başvuru yalan neden yalan kendi şartlarımda bu ödeme planlarının altından ben kalkamazken fakir denen kimseler bu odemelrin altından kalkamaz ve almaz zenginse gidip bu gibi şartlarda ev almaz zaman kaybetmez yani neresinden tutarsan tut elinde patlıyor
ESKİDEN BURALARI HEP ÜZÜM 2 ay önce
MÜSTAKİL EV ALIN OTURUN AYAĞINIZ TOPRAĞA DEĞSİN MAHALLE KÖY KÜLTÜRÜ DEVAM ETSİN