banner851

banner955

TAŞLI’NIN HAZIMSIZLIĞI…

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, 5 minibüs birden alması ile ilgili Öncü Haber’e yaptığı açıklamaları içeren haberin altına yapılan bazı yorumlardan rahatsız oldu. Hem ticari hayatının hem de eşinin 20 yıldır aynı okulda idarecilik yapmasının sorgulandığı hakaret içermeyen yorumlardan şikayetçi olan Taşlı’nın kamuoyuna mal olmuş biri olarak eleştiriye kapalı bu tavrı “Yıllardır koltuğunu da hazmedememiş!” dedirtti.

Düzce 10.09.2020, 16:31 28.09.2020, 22:59
18122
TAŞLI’NIN HAZIMSIZLIĞI…

Öncü Haber’in, Düzce’deki birçok oda başkanının 3’er 5’er minibüs almasını konu alan “Yeni kazanç kapıları: Minibüsler” başlıklı haberinde adı geçen Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, haberin altına yapılan yorumlardan rahatsız oldu. 19 Ağustos’ta yayınlanan haberde, kazançlarına kazanç katmak için Düzce Belediyesi’nin özelleştirdiği ulaşım sistemine minibüs alarak dahil olanlar arasındaki Ertan Taşlı’nın 5 minibüsle en çok araç alan oda başkanı olduğunu gündeme taşımıştık.

11 tırla yaptığı nakliye işine aldığı minibüslerle ulaşımı da dahil eden Ertan Taşlı, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, 5 minibüs birden alması nedeniyle yapılan dedikodular için “Buralardan kimseye ekmek çıkmaz. Bunları konuşan adamlar haset, başkalarının kesesinin hesabını yapan adamlar. Yıllardır bu işin içindeyim ben. Sen hiç duydun mu benim hakkımda böyle şeyler? Ben ticaret yapıyorum. Kimsenin malını çalmadım, etmedim. Bizim işimiz bu zaten. Mustafa Armutçu da böyle bir yatırım gördü. Parası varmış 3-5 kuruş onu kullandı. Üstüne de kredi kullandı. Biz de teşvik ettik yani “Al” dedik. Ne var bunda? Senin olsa 80-100 bin lira paran kenarda, 260 bin lira araç zaten. Basit işler bunlar. Bunu sana paylaşan kişilerin kim olduğuna bak. Bak ben sormuyorum bile. Bunlar öküz altında buzağı arayan adamlar.” demişti.

İşte bu haberin altına gelen bazı yorumlar Ertan Taşlı’nın soluğu adliyede almasına neden oldu.

Bazı yorumcuların ticari hayatını sorgulamasından rahatsız olan Taşlı ayrıca eşinin 20 yıldır aynı okulda müdürlük yapmasını irdeleyen kişileri de şikayet etti. Hakaret içermeyen yorumlarda, ticari faaliyetine yönelik yapılan eleştirileri hazmedemeyen ve bu kişilerin tespit edilmesini isteyen Taşlı’nın uzun yıllardır kooperatif koltuğunda oturmasını ise yüzlerce esnaf gönüllü ya da gönülsüz kabul ediyor. Ancak oturdukları makamlar gereği eleştiri ve tepkilere açık olması gereken meslek örgütü temsilcilerinin en ufak serzenişte yasal yollara başvurması, henüz koltuklarını da hazmedemediklerini gösteriyor.

İşte o yorumlar

Bank Asya Düzce Şubesi açılışına katılan tek STK temsilcisi olarak hafızalara kazınan Taşlı’yı rahatsız eden o yorumlar şöyle:

Gariban esnaf

Kotçu Ertan Hayatında hangi ticari faaliyetinde başarılı oldun oda başkanlığından başka. Çöktün o tırları neyinle aldın başkanı olmasan neyinle alacaktın… Hepiniz sizi orada oturtan sistem ve adalete yazıklar olsun.

Sıradan bir esnaf

Ertan Taşlı Avukat Ali Dilber tarafından al gülüm ver gülüm yapmak üzere Düzce’nin başına getirilmiş en büyük kazıktır. İkinci Cahit Aydın vakasıdır. Karısı Şükran Öney Anaokulu müdürü olarak yirmi senedir okula çökmüş, ataması yapılan bir müdürü okula sokmamaktadırlar. Haramzadeler namazı cumayı kaçırmaz ama binlerce yetimin hakkıyla tır filosu alırlar ve devlet sormaz nerden buldun diye.  

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (30)
Düçceli 2 yıl önce
Raylı sistem yapılmalı,
AFERİN 2 yıl önce
Bu siyasette oluyo bunlar ama a ama b parti fark etmiyo
Mehmet 2 yıl önce
Düzcenin ulaşımı zaten kriz oldu herkes şikayetçi hizmet halk için yapılır kazanç için değil araba sayısı yetersiz duzergahlar farklilastirildi bence bı çarşıda röportaj yapın halkla
Başkan 2 yıl önce
Kendi istediğine kredileri verir ama gerçekten iş yapacak insanlara heleki gençlere öyle çileler çektirir ki . Esnaf odasındaki herkes ama herkes hak yiyor haram yiyor. Ben daha haziran ayında kredi çektim ailemde ki herkes esnaf herkesde esnaf kefalet kooperatifinden kredi kullandı. Hepimizin ipotekleri aynı binada olan daireler ama birinin değeri 300 bin birinin 250 bin benimse 125 bin tl çıktı. Hak mı hukuk mu bu
Ekrem Cengiz 2 yıl önce
Yahu ne dokunmuş bee! Arkadaş ağzı olan konuşuyor. Büyük işleri büyük adamlar yapar küçük adamlar annca konuşur. Ertan beyi şahsen tanırım sorun çözen bir kişi olduğunu onu tanıyan herkes bilir. Var sayalım ki 5 otobüsün hepsini Kendi zimmetinde aldı. Ali beyde buyursun alsın 5 otobüs. Adam oda başkanlığı yapıyor diye yatırım yapmasın dimi. Yokluk içinde olsaydı içiniz rahatlardı dimi!
Şahin 2 yıl önce
Yeni rant kapısı demiştim, yanılmamışım
ATEŞ SARIGAZI 2 yıl önce
Yorumlar haksız değil biraz adap ve edep bilmek lazım.Okylun en iyisi mekanın paranın en iyisi 7tır 7 minibüs gel keyfım gel bir kaç kafeteryada var.
Düzceli 2 yıl önce
Vali hariç,Düzcenin vekilleri,bürokratları,oda başkanları hep aynı kişiler makam için yarışıyorlar neden başka bilgisi başarısı olan gençlerimize seçilme hakkı vermeden engelliyorlar.Bundan dolayı aynı zihniyetli kişilerle Düzce ilerlemez laylay lom.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık